مقالات آشپزی

معرفی سالادهای خوشمزه و مناسب هر فصل

افراد با هر سن و ذائقه ای طرفدار همیشگی سالادهای خوشمزه و مناسب هر فصل از سال هستند . سالادها هم به عنوان غذای اصلی و هم برای پیش غذا و بعد از سرو غذا استفاده می شوند . ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع سالادهای خوشمزه در دنیا که با […]

معرفی سالادهای خوشمزه و مناسب هر فصل

افراد با هر سن و ذائقه ای طرفدار همیشگی سالادهای خوشمزه و مناسب هر فصل از سال هستند . سالادها هم به عنوان غذای اصلی و هم برای پیش غذا و بعد از سرو غذا استفاده می شوند . ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع سالادهای خوشمزه در دنیا که با چاشنی و انواع سس در تمام دنیا تهیه می شوند را آشنا کنیم . پس تا پایان همراه ما باشید .

سالادهای خوشمزه

سالادهای خوشمزه و پرطرفدار در دنیا

یکی از سالادهای خوشمزه در دنیا که در اغلب مهمانی های رسمی ، جشن تولد و عروسی به عنوان پیش غذا در کنار غذای اصلی سرو می شود، سالاد ماکارونی نام دارد . در تهیه این سالاد خوشمزه از سیب زمینی ، مرغ ، کالباس ، قارچ و سبزیجات مختلفی چون کرفس ، هویج ،سس سفید .. استفاده می شود که هر کدام مزه و طعم خاصی به آن می دهد .چنان چه به دنبال سالاد خوشمزه به عنوان پیش غذا در مهمانی خود هستید پیشنهاد ما تهیه سالاد ماکارونی می باشد .

سالادهای خوشمزه

سالاد لوبیای سیاه مکزیکی

اکثر افراد سالادهای خوشمزه را جایگزینی مناسب برای غذای اصلی به عنوان یک غذای رژیمی در نظر دارند . بسیاری از سالادهای در دنیا محدود به چند برگ کاهو و تکه های گوجه و خیار نیستند بلکه به دلیل تنوع در مواد استفاده شده و مقوی بودن آن ها به عنوان غذای اصلی محسوب می شوند . از سالادهای خوشمزه می توان به سالاد لوبیا سیاه مکزیک اشاره کرد . در تهیه این سالاد خوشمزه آواکادو ، ذرت ، لوبیا سیاه ، سیب زمینی و پیاز استفاده می شود . مناسب برای روزهای گرم تابستان بوده و به عنوان یک پیش غذای سبک و انرژی زا ، حسابی سرحالتان خواهد کرد .

سالاد خوشمزه یونانی

برای تهیه سالادهای یونانی از تکه های پیاز ، گوجه ، پنیر فتا ،زیتون سیاه و خیار درست می شوند و برای طعم دار کردن این سالاد خوشمزه مقداری نمک و روغن زیتون استفاده می شود .در فصل تابستان از این سالاد بیش تر استفاده می شود و بر روی میز شام اکثر خانواده های یونانی یافت می شود . در یونان سالادهای دیگری از کلم و کاهو تهیه می شود که در عین سبک بودن، طعم بسیار خوبی دارد .

سالاد سیب زمینی آلمانی

در تهیه سالادهای خوشمزه آلمانی از سس های خامه ای و گاهی اوقات سرکه ، گیاهان معطر ، ادویه استفاده می شود . چنان چه به دنبال یک سالاد اصیل آلمانی هستید باید به فکر یک سس خوشمزه باشید .سالادهای آلمانی را معمولا با سبزیجات ، میوه و کاهو درست می کنند و در بعضی از سالادهای سنتی آلمان از گوشت و پاستا و مرغ نیز استفاده می شود .سالادهای خوشمزه آلمانی را با تخم مرغ و پنیر تزئین کرده و از معمروف ترین سالادهای آلمانی می توان به سالاد سیب زمینی اشاره کرد که از تکه های سیب زمینی به همراه ژامبون ف خیار شور و ذرت و تخم مرغ ترکیب می شود .

سالاد گادو اندونزی

سالاد گادو اندونزیایی یکی از سالادهای خوشمزه در دنیا می باشد که از سبزیجات بخارپز ، کلم ، جوانه لوبیا ، تخم مرغ ، سیب زمینی و پنیر توفوی سرخ شده و سویا تهیه می شود . پس از درست کردن این سالاد خوشمزه از سس نارگیل ، یکی از سس های مخصوص کشورهای آسیای شرقی است ، استفاده می شود . این سالاد خوشمزه طعم های زیادی را با هم ترکیب می کند و به دلیل جذابیت در رنگ و طعم های متنوع حسابی اشتها را باز خواهد کرد .

سالاد نیکویز فرانسوی

سالاد نیکویز از سالادهای خوشمزه فرانسه محسوب می شود و به دلیل استفاده از مواد اولیه متنوع و مقوی در داخل آن حسابی سیرکننده خواهد بود .برای تهیه این سالاد خوشمزه از مواد خوراکی چون سیب زمینی پخته شده ، تخم مرغ ، لوبیا سبز پخته و سینه مرغ ، نخود فرنگی ، روغن زیتون و سبزیجات استفاده می شود .برای تهیه سس این سالاد مخلوطی از روغن زیتون ، سرکه و سیر به همراه مقداری نمک و فلفل برای چاشنی استفاده می شود . در این سالاد مواد به طور کامل خرد نمی شود و لوبیا سبز که ماده اصلی سالاد محسوب می شود به صورت کاملا درسته استفاده می شود و سایر مواد بر روی کاهو چیده می شود .

آرسس شف با برگزاری دوره های آموزشی آشپزی از علاقه مندان این حرفه دعوت به عمل می آورد که جهت شرکت و ثبت نام در کلاس های آشپزی به وبسایت این مجموعه مراجعه کرده و از تاریخ دقیق کلاس های آموزشگاه آشپزی مطلع شوند .

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید