مقالات آشپزی

مزایای آشپزی با کودکان چیست ؟

آشپزی با کودکان یک فرصت عالی در خانواده است. آشپزی با کودکان می تواند سرگرم کننده باشد. صرف زمان در آشپزخانه و پخت و پز دستور العمل های جدید کمک می کند تا کودکان یک اتصال مثبت به انواع مختلف غذاها از جمله میوه ها و سبزیجات ایجاد کنند. شکل گیری تجربه مثبت با غذاهای […]

مزایای آشپزی با کودکان چیست ؟
آشپزی با کودکان یک فرصت عالی در خانواده است. آشپزی با کودکان می تواند سرگرم کننده باشد. صرف زمان در آشپزخانه و پخت و پز دستور العمل های جدید کمک می کند تا کودکان یک اتصال مثبت به انواع مختلف غذاها از جمله میوه ها و سبزیجات ایجاد کنند. شکل گیری تجربه مثبت با غذاهای تازه بسیار مهم است زیرا غذاهای سالم پایه ای برای تغذیه خوب برای کودکان هستند. درنتیجه آشپزخانه می تواند یک مکان یادگیری برای کودکان باشد. با استفاده از کودکان در آشپزخانه، والدین می توانند برای یادگیری تعدادی از مهارت های مهم به آنها کمک کنند.

مزایای آشپزی با کودکان

مزایای زیادی در آشپزی با کودکان وجود دارد. کودکان با لمس کردن، مزه کردن، احساس کردن، بوییدن و گوش دادن یاد می گیرند. درگیر شدن در آشپزی به کودکان کمک می کند تا مهارت های حرکتی ، هماهنگی دست ، چشم و حتی مفاهیم اولیه ریاضی و علوم را توسعه دهند.

توسعه زبان را افزایش می دهد.

زمانی مواد تشکیل دهنده غذای مورد نظر را یادداشت می کنید باعث افزایش واژگان کودک می شود. بچه ها باید مسیرهایی را که مهارت های زبان را تقویت می کنند، دنبال کنند. به این صورت که ، در هر مرحله آشپزی دستور پخت و پز را توضیح دهید. برای یادگیری پیشرفته تر، از کودکان سوال کنید ، در مرحله بعدی چه اتفاقی می افتد.

مهارت های حرکتی را افزایش می دهد.

مخلوط کردن مواد تشکیل دهنده ، نورد خمیر و... راه های عالی برای افزایش قدرت و کنترل مهارت های حرکتی کودکان می باشد. این ها مهارت هایی هستند که نیاز به توسعه مهارت های علمی مانند نوشتن، برش و رنگ آمیزی دارند. آشپزی با کودکان می تواند به کودک شما فرصت زیادی برای توسعه و استفاده از دست ها در یک روش هماهنگ بدهد.

توانایی ریاضی را افزایش می دهد.

آشپزی شامل مقدار زیادی از اندازه گیری مواد غذایی است. بچه ها اندازه های مختلفی مانند فنجان، قاشق چای خوری و قاشق غذا را یاد می گیرند. همچنین از مهارت های جمع و تفریق و مهارت های دیگر ریاضی استفاده می کنند. آشپزی با کودکان

بهبود مهارت خواندن

هنگام آشپزی با کودکان خود ، دستورالعمل ها را بخوانید. برای بچه های جوانتر، با شماره هایی مانند "2" فنجان آرد و "4" قاشق غذاخوری کره شروع کنید. برای بچه های بزرگتر، در ابتدا هر مرحله را بخوانید و سپس دستورالعمل ها را دنبال کنید. این روش به بهبود مهارت خواندن کمک می کند.

کودکان را با مفاهیم علمی آشنا می کند.

زمانی که مواد تشکیل دهنده خاصی با هم مخلوط شوند ، بچه ها یاد بگیرند که چه اتفاقی می افتد.

تمرکز و توجه را افزایش می دهد.

هنگام آشپزی با کودکان ، بچه ها باید متمرکز شوند و به جزئیات توجه کنند. در یک کلاس  آشپزی ، اگر یک دانش آموز گام اول را نادیده بگیرد ، محصول نهایی درست نمی شود.

آموزش مهارت های زندگی

آموزش آشپزی عمومی به کودکان و نوجوان این امکان را می دهد که مستقل و مسئول پذیر باشند.

ترویج خوردن غذای سالم

اجازه دادن به بچه ها برای آشپزی ، به آنها کمک می کند تا یاد بگیرند چه غذاهایی سالم هستند و چه غذاهایی سالم نیستند. آشپزی با کودکان اجازه می دهد تا مواد غذایی جدیدی را امتحان کنند.

افزایش اعتماد به نفس

هنگامی که کودک طبخ غذا را با موفقیت انجام می دهد ، احساس غرور و اعتماد به نفس می کند. علاوه بر این، بچه ها سطح استقلال خود را افزایش می دهند که به نوبه خود باعث افزایش سطح اعتماد به نفس و عزت نفس می شود.

تشویق پیوند خانوادگی

تمام خانواده می توانند از آشپزی لذت ببرند. هر روز یک شام را با هم تلفیق کنید یا شب جمعه را به شب پیتزا اختصاص دهید. وظایف آشپزخانه را براساس سن ، به فرزندان اختصاص دهید. قبل از اعطای یک وظیفه به آنها اطمینان داشته باشید ، می توانند به خوبی درک کنند که چه کاری باید انجام دهند. به عنوان مثال، یک ایده خوب این است که یک کتاب آشپزی برای کودکان بخرید یا دستورالعمل هایی را برای بچه ها پیدا کنید. بچه ها با مشارکت در کارهای خانوادگی بدون این که آن ها را مجبور به انجام کاری کرده باشید لذت می برند. آشپزی با کودکان یک راه عالی برای کاهش زمان صرف شده در فعالیت های بی حساب، مانند بازی های ویدئویی می باشد. بنابراین کودکان را به آشپزخانه ببرید!

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید