مقالات آشپزی

آشنایی با سالادهای پرطرفدار و معروف در دنیا

سالاد معمولا به عنوان پیش غذا و یا به عنوان غذای رژیمی که جایگزین غذای اصلی است شناخته می شود .امروزه سالادها محدود به چند برگ کاهو ، خیار، گوجه و .. نمی شود . برخی از آن ها از غذای اصلی نیز خوشمزه تر بوده و می توان به عنوان یک وعده کامل غذایی […]

آشنایی با سالادهای پرطرفدار و معروف در دنیا

سالاد معمولا به عنوان پیش غذا و یا به عنوان غذای رژیمی که جایگزین غذای اصلی است شناخته می شود .امروزه سالادها محدود به چند برگ کاهو ، خیار، گوجه و .. نمی شود . برخی از آن ها از غذای اصلی نیز خوشمزه تر بوده و می توان به عنوان یک وعده کامل غذایی استفاده شود . ما در این مقاله سعی کرده ایم چند مورد از سالادهای پرطرفدار را برای شما معرفی کنیم و توضیح کوتاهی در مورد سرگذشت هر یک از آن ها برایتان بازگو کنیم ، با ما همراه باشید .

سالادهای پرطرفدار و معروف در دنیا

سالادها ، خوراکی خوشمزه و خوش رنگی هستند که می توانند به عنوان پیش غذا ، دورچین غذا و بعد از غذا مصرف شوند .وقتی می خواهیم رژیم چاقی یا لاغری بگیریم می توانیم از سالاد استفاده کنیم . در منوی رستوران های معروف در دنیا سالادهای پرطرفدار چون سزار ، یونانی ، الویه ، فتوش و تبوله موجود می باشد .

سالاد سزار

در رستوران ها و کافه های کوچک و بزرگ در دنیا سالاد سزار پای ثابت منوی غذایی آن هاست . سزار یکی از سالادهای پرطرفدار ایتالیاست .کم تر کسی پایبند به دستور اصلی سالاد سزار است و اغلب سالادهای پرطرفدار سزاری که در رستوران های کشور خودمان میل می کنید ایرانیزه شده اند . سزار ترکیب شده از کاهو ، تکه های نان برشته شده ، پینر ورقه ای یا رنده شده پارمسان و سس مخصوص آن که ترکیبی از زرده تخم مرغ ، سس ووستر شایر ، آب لیمو تازه ، روغن زیتون و فلفل سیاه می باشد. اما امروزه در اغلب رستوران های کشورمان برای تهیه سالاد علاوه بر مواردی که در بالا بیان شد از مرغ گریل یا سوخاری ، گوجه گیلاسی ، ذرت و زیتون سیاه استفاده می کنند ، که دور از ترکیب سالاد سزار اصلی می باشد .

سالادهای پرطرفدار

سالاد یونانی

یکی دیگر از سالادهای پرطرفدار که جایگاه دوم را نسبت به سالاد سزار در اکثر رستوران های معروف در دنیا به خود اختصاص داده است سالاد یونانی است . همان طور که از اسم سالاد پیداست متعلق به کشور یونان بوده و ترکیب ثابتی چون گوجه فرنگی ، پیاز قرمز ، خیار ، زیتون سیاه و پنیرفتا که با روغن زیتون طبیعی و مقداری آویشن کوهی مزه دار می شود ، می باشد . در این سالاد از نان کروتان که به نان خشک و برشته معروف است استفاده می شود . این نان در سالادها تمام مزه ها را از طریق روغن زیتون به خود می کشد و قسمت جذاب هر سالاد محسوب می شود .از آیتم های انتخابی که در سالاد می توان استفاده کرد فلفل دلمه ای سبز بوده و در کشور ما کاهو نیز به این سالاد اضافه می شود که ایرادی نداشته و دیگر سالاد یونانی به آن گفته نمی شود.

سالادهای پرطرفدار

سالاد فتوش

یکی دیگر از سالادهای پرطرفدار و محبوب در دنیا و خاورمیانه می باشد . این سالاد با نان تست شده و برشته تهیه می شود و یک سالاد عربی ( سوری - لبنانی ) است . نان برشته شده که خوبز نان دارد با سایر سبزیجات چون گوجه فرنگی ، ترب ترکیب شده و در پایان روغن زیتون و سس سماق به آن اضافه می شود .سالاد فتوش به صورت فصلی و یا به دلیل مزه های بهتر از ترکیبات مختلفی تهیه می شود و نکته مهم در تهیه این سالاد این است که سبزیجات آن درشت خرد می شوند .

سالادهای پرطرفدار

سالاد الویه

سالاد الویه برای اولین بار توسط آشپزی در رستوران مسکو ابداع شد . الویه خیلی زود به یکی از محبوب ترین سالادهای پرطرفدار در دنیا می باشد .دستور اصلی تهیه سالاد الویه مخفی می باشد اما با گذشت زمان ترکیب این سالاد خوشمزه مشخص شد و در اکثر رستوران های معروف در دنیا تهیه می شود . سالاد الویه از سیب زمینی آبپز ، تخم مرغ ، گوشت مرغ ،خیارشور ، سبزیجاتی چون هویج ، نخود فرنگی و در نهایت ماده اصلی و جدایی ناپذیر آن سس مایونز استفاده می شود . با گذشت زمان این سالاد خوشمزه و گران قیمت به سالاد ارزان ، ساده تبدیل شد که همه امکان دسترسی و تهیه آن را دارند.

سالادهای پرطرفدار

برای اطلاع از زمان برگزاری کلاس آشپزی خصوصی  آرسس شف به وبسایت ما مراجعه نمایید و در دوره های آموزشی آشپزی ثبت نام کنید . جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تماس های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید .

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید