مقالات آشپزی

آشپزی مدرن و سنتی روی یک سفره

آشپزی مدرن یک هنر خلاقانه است که در آن آشپز و غذا در گفتگو هستند. قوانین، مقررات و سنت های آشپزی باید درک شود. خلاقانه بودن قوانین و سنت های آشپزی یک راه قدرتمند برای یادگیری آشپزی مدرن می باشد. بسیاری از احساسات، واکنش ها و افکار دیگر می توانند توسط غذا ایجاد شوند. اگر […]

آشپزی مدرن و سنتی روی یک سفره
آشپزی مدرن یک هنر خلاقانه است که در آن آشپز و غذا در گفتگو هستند. قوانین، مقررات و سنت های آشپزی باید درک شود. خلاقانه بودن قوانین و سنت های آشپزی یک راه قدرتمند برای یادگیری آشپزی مدرن می باشد. بسیاری از احساسات، واکنش ها و افکار دیگر می توانند توسط غذا ایجاد شوند. اگر بخواهیم غذایی که تهیه می کنیم مورد قبول همه باشد ، آشپزی مدرن کار ساده ای نخواهد بود. خانم های شاغل یا خانه دار با مشکلات خاصی از جمله نظافت منزل ، دوخت و دوز ، رسیدگی به کودکان و... روبرو هستند. یکی از مواردی که ذهن خانم ها را درگیر می کند آشپزی می باشد. طبخ غذایی که مورد علاقه تمام اعضای خانواده باشد و مرحله اول تمام مواد اولیه غذای مورد نظر در آشپزخانه موجود باشد. در چنین شرایطی چکار باید کرد؟

آشپزی مدرن و سنتی روی یک سفره

طی چندین سال گذشته تنها چند نوع غذای لذیذ ایرانی از جمله قورمه سبزی ، قیمه ، آبگوشت و... طبخ می شد. اما امروزه غذاهای متنوعی از جمله ساندویچ ، پیتزا و غذاهای کشورهای مختلف در برنامه غذایی افراد راه پیدا کرده است. اما هیچ غذایی جای غذای لذیذ ایرانی را نمی گیرد. غذا خوردن علاوه بر رفع گرسنگی باید راهی برای لذت بردن در کنار اعضای خانواده باشد.

آشپزی مدرن و تنوع در برنامه غذایی

برخی از افراد خانواده از یکنواخت بودن غذا گله مند هستند. در چنین شرایطی می توانید در کنار غذای سنتی از غذاهای مدرن هم استفاده کنید ، هم تنوع غذا بیشتر می شود ، هم اینکه افراد خانواده خصوصا کودکان از خوردن غذا لذت میبرند. اکثر کودکان غذاهای جدید را دوست دارند و ترجیح می دهند ناهار ، شام و عصرانه چنین غذاهایی را مصرف کنند. شما می توانید با مراجعه به سایت آرسس شف و ثبت نام در کلاس آشپزی و دورهای آموزشی آشپزی ، طبخ غذاهای مدرن در نتیجه آشپزی مدرن را بیاموزید ، با این روش اعضای خانواده خصوصا کودکان به خوردن غذا تشویق می شوند. آشپزی مدرن باید توجه داشته باشید که ممکن است برخی غذاهای جدید با ذائقه افراد خانواده خوش نیاید، ولی حتما در بین غذاهای جدید و آشپزی مدرن می توانید غذاهایی را پیدا کنید که مورد قبول اعضای خانواده باشد. هم چنین می توانید غذاهای سایر کشورها را امتحان کنید. آشپزی مدرن به شما آموزش میدهد که برای طبخ غذا از شیوه های قدیمی استفاده نکنید. غذاهای متنوعی در کشورها و شهرهای مختلف طبخ می شوند که  اطلاعی از آن نداریم. می توانید برای دستیابی به طعم های جدید در کلاس آشپزی آرسس شف ثبت نام کنید. قطعا برای کسانی که علاقه مند به آشپزی هستند یادگیری شیوه های جدید آشپزی بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

آشپزی مدرن هم خلاقیت می خواهد

اگر کمی ذوق و سلیقه داشته باشید می توانید به ابتکار غذاهای جدید بپردازید ، و چون از ذائفه غذایی افراد خانه آگاه می باشید به راحتی می توانید غذاهای متنوع و مورد علاقه اعضای خانواده را طبخ کنید. بنابراین بدون ترس و استرس طبخ غذاهای مدرن را امتحان کنید.

برنامه غذایی داشته باشید

با طبقه بندی غذا و همکاری اعضای خانواده برای تهیه غذا می توانید یک برنامه غذایی مناسب در طول هفته داشته باشید. با این روش شما میدانید برای آن روز چه غذایی را باید تهیه کنید. بنابراین می توانید از روز قبل مواد اولیه مورد نیاز را آماده کنید. در آشپزی مدرن می توانید غذاهایی را برای طبخ انتخاب کنید که سرشار از مواد مغذی و برای سلامتی مغز موثر باشد. عادت های غذایی به موارد مختلفی از جمله شرایط اجتماعی ، اقتصادی ، مذهبی و... بستگی دارد که نسل به نسل هم منتقل می شود. تغییر روش زندگی در چندین سال اخیر الگوی غذایی افراد را تغییر داده است و به مصرف غذاهای فست فودی و غیر خانگی ، غذاهایی با چربی زیاد تشویق شده اند. معمولا بدون اینکه به فواید و مضرات غذایی فکر کنیم آن را مصرف می کنیم، در صورتی که مصرف بیشتر این غذاها مناسب نمی باشد و تاثیرات جبران ناپذیری را در سلامت ما دارد. به عنوان مثال چربی موجود در این غذاها پس از مدتی باعث چاقی و انسداد عروق می شود و در برخی موارد سرطان زا می باشند. بنابراین بهتر است عادات غذایی نا مناسب خود را شناسایی کنید و الگوی غذایی مناسب و صحیحی را برای مصرف غذا انتخاب کنید. برای شرکت در دوره های آموزش آشپزی عمومی به آموزشگاه آَشپزی آرسس مراجعه کنید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید