مقالات آشپزی

فوت و فن آشپزی آسان

آشپزی آسان در زمانی که خسته و کوفته از سرکار به خانه برمی گردید و حوصله آشپزی چند ساعته را ندارید، بسیار کاربرد دارد و با آموزش و یادگیری فوت و فن های طلایی آشپزی آسان می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین و با کیفیت ترین غذاها را بپزید و در کنار خانواده […]

فوت و فن آشپزی آسان
آشپزی آسان در زمانی که خسته و کوفته از سرکار به خانه برمی گردید و حوصله آشپزی چند ساعته را ندارید، بسیار کاربرد دارد و با آموزش و یادگیری فوت و فن های طلایی آشپزی آسان می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین و با کیفیت ترین غذاها را بپزید و در کنار خانواده از خوردن غذاهای خوشمزه لذت کافی را ببرید . آشپزی آسان

نکات طلایی در آشپزی آسان

معمولا افراد برای تسریع در کارهای آشپزی از فوت و فن هایی استفاده می کنند . در این راستا چند مورد از فوت و فن های مهم در آشپزی آسان را در این مقاله با شما درمیان خواهیم گذاشت و با رعایت این نکات می توانید بهترین عملکرد را در حین آشپزی وآماده سازی مواد اولیه غذایی برای پخت انواع خورشت و غذاهای ایرانی خوشمزه داشته باشید . برای درست کردن سس مایونز خانگی بهتر است از چند ساعت قبل تمخم مرغ های مورد استفاده را در دمای محیط قرار دهید تا دمای آن با محیط یکسان شود وبعد از آن در درست کردن مایونز استفاده کنید.برای جلوگیری از ترک خوردن سیب زمینی به هنگام آب پز کردن آن می توانید در ظرفی که می خواهید سیب زمینی را بجوشانید ، دو الی سه قاشق نمک را حل نمایید تا از ترک خوردن سیب زمینی ها جلوگیری کند . یکی از نکات طلایی در آشپزی آسان این است که از اضافی نون تست یا نون های باگت می توانید پودر سوخاری درست کنید و از آن برای سوخاری کردن انواع مرغ و قارچ و پنیر و .. استفاده نمایید . روش تهیه پودر سوخاری خانگی به این صورت است که اضافی نون باگت را در سینی فر برای برشته شدن آن قرار داده و پس از برشته شدن درون مخلوط کن خورد کرده و با استفاده از ادویه های مختلف آن را طمع دار کنید و از آن برای سرخ کردنی های خوشمزه استفاده نمایید . از کاهو موجود در یخچال می توانید علاوه بر درست کردن انواع سالاد ، به عنوان سبزی اضافی در کوکوی سبزی نیز استفاده کنید و یا از آن برای ته دیگ خوشمزه در قابلمه قرار دهید و از خوردن آن لذت ببرید . برای ترک برنداشتن تخم مرغ های هنگام آب پز کردن آن می توانید چند قاشق غذاخوری نمک را در آب سرد حل کنید و در نهایت تخم مرغ ها را درون آب سرد قراردهید و آب پز کنید . برای تشخیص تخم مرغ سالم می توانید از این ترفند در آشپزی آسان استفاده نمایید به گونه ای که تخم مرغ را در ظرفی از آب فرو ببرید در صورت سالم بودن در کف ظرف قرار می گیرد اما در صورت  فاسد و خراب بودن آن روی آب شناور قرار می گیرد . زعفران در آشپزی آسان و حرفه ای کاربرد فراوانی دارد،خصوصا ما ایرانی ها که در اکثر غذاهای خود برای خوش رنگی و بوی خوب غذا از زعفران استفاده می کنیم . برای بهتر رنگ دادن زعفران بایستی دو روش را امتحان کنید . در روش اول که معمولا اکثر افراد از آن استفاده می کنند ، دم کردن زعفران می باشد . روش دیگری که برای خوش رنگ تر شدن زعفران کاربرد دارد ، استفاده از چند تکه یخ در زعفران که باعث خوش رنگی زعفران آب شده می شود .

ترفندهای طلایی پخت انواع کیک و شیرینی در آشپزی آسان

بهترین روش برای طمع دارکردن کیک های خانگی می توانید از آب میوه های طبیعی به جای شیر در انواع کیک و شیرینی های خوشمزه خانگی استفاده کنید . روش بن ماری کردن شکلات های تخته برای تزیین انواع کیک و کوکی و شیرینی های خوش طمع خانگی به این صورت است که ابتدا قابلمه ای را آب می کنید و بر روی شعله گاز قرار می دهید و سپس کاسه ای را که شکلات های تخته را داخل آن قرار دادید روی بخار آب قابلمه قرارمیدهید و شکلات با حرارت بخار اب ب مرور زمان آب می شود.روش دیگری هم برای ذوب کردن شکلات وجود دارد که از قهوه داغ برای ذوب آن استفاده می شود به این صورت که در ظرفی که شکلات قرار دارد مقداری قهوه داغ ریخته تا شکلات با گرمای قهوه ذوب شود و طمع فوق العاده ای به شیرینی و کیک شما بدهد . آرسس شف با برگزاری دوره های آموزشی آشپزی و کلاش آشپزی از شما علاقمندان در این زمینه دعوت می کند تا با مراجعه به سایت از زمان دقیق کلاس آشپزی این مجموعه مطلع شوید .

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید