مقالات شغل آشپزی

ترفندهای خواندنی در آشپزی از زبان سرآشپرهای مشهور در دنیا

ترفندهای خواندنی در آشپزی معمولا از تجربیات سرآشپزهای معروف و حرفه ای که در رستوران و فست فودهای بزرگ در دنیا مشغول به کار هستند بیان می شود . استفاده از ترفندهای خواندنی در آشپزی علاوه بر سرعت در کار از اشتباهات فاحش در آشپزی حرفه ای افراد کم خواهد کرد . در این مطلب […]

ترفندهای خواندنی در آشپزی از زبان سرآشپرهای مشهور در دنیا
ترفندهای خواندنی در آشپزی معمولا از تجربیات سرآشپزهای معروف و حرفه ای که در رستوران و فست فودهای بزرگ در دنیا مشغول به کار هستند بیان می شود . استفاده از ترفندهای خواندنی در آشپزی علاوه بر سرعت در کار از اشتباهات فاحش در آشپزی حرفه ای افراد کم خواهد کرد . در این مطلب چند مورد از ترفندهای خواندنی در آشپزی را آورده ایم که با مطالعه آن ها از آشپزی لذت خواهید برد . ترفندهای خواندنی در آشپزی برای بالابردن سرعت عمل در زمان آشپزی بهتر است به این نکات توجه کافی داشته باشید. از چند تخته برای آشپزی استفاده کنید زیرا استفاده از یک تخته علاوه بر اینکه زمان زیادی از ما برای خرد کردن و شستن مواد غذایی می گیرد هم چنین باعث می شود آلودگی منتقل شود . بهتر است برای آشپزی از دو تخته یکی برای گوشت و مرغ و دیگری سبزیجات استفاده نمایید .استفاده از چاقوی تیز در آشپزی تاثیر زیادی برافزایش سرعت در آشپزی می گردد ، پس همیشه از چاقوهای تیز با رعایت نکات ایمنی استفاده کنید .

ترفندهای خواندنی در آشپزی

در صورتی که کاهو انتخابی شما برای تهیه سالاد تلخ باشد می توانید به مدت چند دقیقه در محلول نمک با آب سرد برای از بین بردن تلخی آن قرار دهید. برای بهتر شدن طعم حبوبات به هنگام پخت می توانید از سرکه یا آبلیمو استفاده کنید این محلول از سیاه شدن قابلمه نیز جلوگیری می کند .از ترفندهای خواندنی در آشپزی جلوگیری از وا رفتن کوفته مقداری آرد را در آب کوفته ریخته و حرارت شعله را بالا ببرید . برای از بین بردن بوی کلم در غذا می توانید از نان خشک یا مقداری آرد استفاده کنید . برای ماندگاری و عطر بهتر ادویه های قرمز رنگ بهتر است آن ها را در یخچال نگهداری کنید . برای سفیدی بیش تر برنج می توانید از ترفند ساده چند قاشق ماست استفاده کنید . به این صورت که در برنج در حال جوش چند قاشق ماست اضافه کنید و سپس آن را آبکشی نمایید . برای سرخ شدن سریع پیاز وخوشمزه تر شدن پیاز داغ قبل از اضافه کردن آن به روغن داغ مقداری نمک داخل روغن بریزید. برای لعاب بیشتر خورشت از پیاز رنده شده استفاده کنید . برای پخت بهتر گوشت آن را درآب سرد قرار داده و نمک را در آخر به آن اضافه کنید اما برای مرغ بهتر است در آب گرم و نمک بپزید . برای مزه بهتر خورشت ها از چوب دارچین به جای پودر آن استفاده کنید .برای کبابی کردن بادمجان و راحت پوست کندن آن ها بعد از کباب کردن بادمجان ها آن ها را در داخل نایلون فریزر مدتی قرار دهید و پس از آن به راحتی پوست از گوشت بادمجان جدا خواهد شد . در مورد استفاده از پنیرپیتزا در انواع غذاهای فست فودی ترفندهای خواندنی در آشپزی این نوع غذاها وجود دارد . برای کش دار شدن پنیر پیتزا بهتر است قبل از قرار دادن آن در فر مقداری آب بر روی آن اسپری کنید .برای جلوگیری از خراب شدن ترشی بهتر است از ملاقه چوبی به جای استیل برای برداشتن آن استفاده کنید . در صورتی که می خواهید برنج را در یخچال نگهداری کنید برای ماندگاری بهتر آن کافی است یک تکه نان بر روی آن قرار دهید .خورشت قورمه سبزی یکی از معروف ترین غذاهای ایرانیان محسوب می شود . برای پخت آن نکات اساسی وجود دارد اول اینکه سبزی استفاده شده در خورشت بهتر است خشک نباشد و خوب سرخ شده باشد البته باید دقت کرد که سبزی در هنگام سرخ شدن نسوزد . قورمه سبزی بهتر است به آرامی روی شعله اجاق گاز پخته شود تا به روغن بیفتد و به اصطلاح آب و دون آن از هم جدا نباشد اما نکته قابل توجه در مورد روغن انداختن قورمه سبزی در اواسط پخت از شنبلیله سرخ شده استفاده شود .جالب ترین ترفندهای خواندنی در آشپزی از پودر گل سرخ ( محمدی ) در پایان پخت لوبیا پلو برای ایجاد عطر فوق العاده به غذا می توانید استفاده کنید . برای قد کشیدن برنج می توانید قبل از آبکشی یک لیوان آب سرد به آن برای ایجاد شوک اضافه کنید . برای یادگیری و آموزش نکات آشپزی می توانید با ثبت نام در کلاس های آموزشی آموزشگاه آشپزی در دوره های آموزشی آشپزی ما شرکت نمایید و آشپزی را حرفه ای یاد بگیرید .

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید