مقالات آشپزی

نکات ریز آشپزی را یاد بگیرید و فراموش نکنید!

نکات ریز آشپزی به عنوان توصیه های مهم برای آشپزهای حرفه ای بیان می شود تا آن ها با یادگیری این نکات بهترین کیفیت را در پخت انواع غذاهای خوشمزه و لذیذ تجربه کنند.از نکات ریز آشپزی مهم می توان به انتخاب برنج مرغوب اشاره کرد . برای خرید برنج نکاتی وجود دارد که قبل […]

نکات ریز آشپزی را یاد بگیرید و فراموش نکنید!
نکات ریز آشپزی به عنوان توصیه های مهم برای آشپزهای حرفه ای بیان می شود تا آن ها با یادگیری این نکات بهترین کیفیت را در پخت انواع غذاهای خوشمزه و لذیذ تجربه کنند.از نکات ریز آشپزی مهم می توان به انتخاب برنج مرغوب اشاره کرد . برای خرید برنج نکاتی وجود دارد که قبل از خرید برنج باید تمامی خصوصیات آن را بررسی کرد . برنج در فرهنگ غذایی ما ایرانی ها بسیار کاربرد دارد و تقریبا تمامی غذاهای مجلسی و خوشمزه و لذیذ ایرانیان به همراه برنج یا پلو سرو می شود . نکات ریز آشپزی در خرید برنج مرغوب را می توان به خوش عطر بودن برنج ، قدکشیدن و خرد نشدن آن و رنگ و سفت و محکم بودن آن اشاره کرد . این خصوصیات قیمت برنج را گران تر و در عوض کیفیت پخت پلو را بالا تر می برد . از دیگر نکات ریز آشپزی در رابطه با برنج های ایرانی می توانیم به نحوه ی خیس کردن آن اشاره کنیم . برای خیس کردن برنج کافی است با آب ولرم و بدون فشار و چنگ زدن برنج را چند مرتبه خوب بشویید،سپس مقداری نمک را به آن اضافه کرده و میزان آب را به اندازه چند بند انگشت که روی آن را بگیرد نگه می داریم . برای قد کشیدن برنج و پخت بهتر آن باید از چند ساعت قبل ان را در ظرفی بزرگتر خیس کنید .

نکات ریز آشپزی برای خانم های خانه دار

برای از بین بردن تندی بیش از حد غذا بهتر است قبل از سرئ آب لیموترش را به آن بیفزایید تا تندی غذا از بین برود . برای لذیذتر شدن ماکارونی می توان از چند ترفند استفاده کرد به این صورت که در آب درحال جوش مقداری روغن یا آب لیمو ترش اضافه کنید و هم چنین برای خوشمزه تر شدن مایه ماکارونی می توان آبلیمو به آن اضافه کرد . نکات ریز آشپزی در رابطه با بهتر رنگ دادن زعفران به این صورت است که زغفران را ساییده و در نصف استکان آب گرم اضافه کرده و بر روی بخار آب کتری قرار دهید .روش دیگری برای بهتر دم کشیدن زغفران این است که مقداری از زعفران را درون استکان با چند قاشق آب گرم قرار داده و هنگام دم کردن برنج آن را درون برنج فرو ببرید با دم کشیدن برنج زغفران شما نیز دم خواهد کشید . نکات ریز آشپزی نکات ریز آشپزی در مورد درست کردن رب گوجه خانگی که اغلب به خانم ها توصیه می شود این است که برای قرمزی رب بهتر است گوجه ها را در ظرف استیل بجوشانید و افرادی بر این باورند که آب سفید گوجه رنگ رب گوجه را قرمز نمی کند اما کاملا در اشتباه هستند زیرا آب سفید گوجه سرشار از املاح و مواد معدنی می باشد و نباید آن را دور ریخت . برای جلوگیری از کپک زدن رب گوجه خانگی مقداری روغن روی رب بریزید . نکات ریز آشپزی در مورد درست کردن انواع خورشت ها که به آشپزها توصیه می شود این است که گوشت خورشت را حتما کمی با پیاز داغ سرخ کنید این کار باعث می شود که خورشت خوش رنگ و خوشمزه تر باشد . برای طلایی و خوش رنگی پیاز داغ بهتر است خلال ها یک اندازه و هنگام سرخ کردن آن مقداری زردچوبه به آن اضافه شود . از توصیه های مهم آشپزهای حرفه برای طبخ انواع خورشت ،این است که خورشت باید بر روی شعله کم و با حرارت ملایم قرار گیرد. برای اضافه کردن نمک و چاشنی ترشی بهتر است در آخر زمان پخت خورشت به آن اضافه گردد .بهترین زمان اضافه کردن سبزی به خورشت بعد از پخت گوشت می باشد . معمولا ته دیگ برای انواع پلوها متفاوت است مثلا برای سبزی پلو بهتر است از کاهو برای ته دیگ استفاده کنید و برای زرشک پلو ، شیرین پلو و .. می توانید از نان لواش استفاده کنید و اما برای ته دیگ ماکارونی بهترین گزینه سیب زمینی می باشد که بسیار ته دیگ لذیذ و خوشمزه ای می شود . برای نگهداری بهتر قارچ در یخچال آن ها را بدون آن که بشویید در داخل پاکت کاغذی درون یخچال به مدت چند روز می توانید نگهداری کنید . برای جلوگیری از سیاه شدن و تغییر رنگ سیب زمینی و بادمجان می توانید آن ها را در آب سرد قرار دهید . با مراجعه به سایت آرسس شف از دوره های آموزشی آشپزی و زمان کلاس آشپزی مطلع شوید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید