مقالات آشپزی

معرفی بهترین غذاهای خاورمیانه

غذاهای خاورمیانه ، از خوشمزه ترین و خوش طعم ترین غذاها در منظقه غرب آسیا می باشند .اغلب برای تست طعم غذاها بهتر است به روش سنتی استفاده شود . تمایل مردم به خوردن غذاهای خاورمیانه به دلیل خوش طعم ، خوش بو ، تازگی ، مغذی بودن آن بسیار بوده و ما در این […]

معرفی بهترین غذاهای خاورمیانه

غذاهای خاورمیانه ، از خوشمزه ترین و خوش طعم ترین غذاها در منظقه غرب آسیا می باشند .اغلب برای تست طعم غذاها بهتر است به روش سنتی استفاده شود . تمایل مردم به خوردن غذاهای خاورمیانه به دلیل خوش طعم ، خوش بو ، تازگی ، مغذی بودن آن بسیار بوده و ما در این مطلب تلاش کرده ایم شما عزیزان را با بهترین غذاهای مربوط به خاورمیانه آشنا کنیم ، پس با ما همراه باشید .

معرفی خوشمزه ترین غذاهای خاورمیانه

  • حمص

یکی از غذاهای خوشمزه ای که می توان آن را به عنوان پیش غذا نیز درکنار سیب زمینی یا ساندویچ ، نان گرم سنتی پیتا میل کرد حمص نام دارد . حمص غذای لبنانی است که ماده اولیه آن نخوذ ، روغن زیتون ،ارده و سیر می باشد .فوق العاده خوش طعم بوده و به خاطر داشتن مقدار زیادی ویتامین ، آهن و پروتئین و ... پرخاصیت می باشد . در اکثر رستوران های مجلل کشورهای عربی و خاورمیانه به عنوان پیش غذا برای میهمانان سرو می شود .حمص را بنا به ذائقه می توان شیرین و یا ترش تهیه کرد.انتخاب مناسبی برای میان وعده ، شام و یا پیش غذا می باشد .

  • مناقیش (معجنات)

مناقیش یکی از غذاهای خاورمیانه می باشد که به آن پیتزای لبنانی نیز می گویند . روی خمیر گرد مواد مختلفی را می ریزند و به روش سنتی آن را در تنور قرار داده تا پخته شود .روی مناقیش نباید خیلی شلوغ باشد زیرا این غذا بیش تر به نان طعم دار شبیه است اما در برخی از رستوران های عربی از گوشت ، پنیر برای خوشمزگی هرچه بیش تر آن استفاده می کنند .در لبنان نان مناقیش را با کنجد ، روغن زیتون ، سماق و آویشن پوشانده و همراه آن گوجه و خیار ، نعنا برای صبحانه سرو می شود .

  • سالاد فتوش

فتوش نوعی سالاد عربی می باشد که طعم خاص و متفاوتی را برای شما دارد .در دستور این سالاد خوشمزه نان مدیترانه ای یا پیتا قرار دارد. چنان چه این نان را پیدا نکردید می توانید از نان لواش یا تافتون استفاده کنید .مواد اولیه سالاد فتوش سیر ، گوجه فرنگی ، روغن زیتون ، خیار ، پیاز و تربچه آمده است .این سالاد با مزه تند خود یکی از سالادهای معروف خاورمیانه است که در کنار غذاهای خاورمیانه سرو می شود .

غذاهای خاورمیانه
  • کنافه

دسر شیرین و خوشمزه خاورمیانه است که معمولا از رشته های مخصوص به همین اسم تهیه می شود .برای تهیه رشته های مورد استفاده در این دسر خوشمزه می توانید به قنادی ها مراجعه نمایید . درکشورهای دیگری چون ترکیه و ایران نیز این دسر خوشمزه درست می شود .از آن به عنوان کیک پنیری نیز یاد می شود و در کشورهای عربی چون لبنان و سوریه محبوبیت خاصی دارد . این شیرینی خوشمزه تقریبا شبیه زولبیا و بامیه می باشد و در ماه مبارک رمضان بیش تر استفاده می شود .شهد شیرینی با پودر پسته روی آن وجود دارد و آن را هم به عنوان صبحانه و هم دسر می توان سرو کرد .

  • سالاد تبوله

تبوله یکی از غذاهای سالم و خوشمزه ای است که در کشور لبنان طرفداران فراوانی دارد .تهیه سالاد تبوله بسیار ساده بوده و نیاز به مهارت خاصی ندارد . مواد اولیه این سالاد جعفری ، بلغور ، گوجه و پیاز و روغن زیتون و آب لیمو ترش می باشد .بلغور موجود در سالاد تبوله را به یک وعده کامل غذایی تبدیل کرده است وبرای افرادی که گیاه خوار هستند گزینه مناسبی خواهد بود .

  • کوفته

یکی از خوش طعم ترین و لذیذترین غذاهای کشور لبنان می باشد . کوفته در واقع نوعی کباب کوچک می باشد که از ترکیب پیاز و گوشت چرخ کرده و گاهی مرغ ، ادویه و .. تهیه می شود .کوفته لبنانی یکی از معروف ترین غذاهای خاورمیانه می باشد که می توان با نان و یا همراه با سس گوجه فرنگی و سیب زمینی مصرف کرد .کوفته در ترکیه نیز رواج پیدا کرده است و در رستوران های مختلف سرو می شود .گاهی این کوفته را با برنج نیز سرو می کنند و مشابهه چلوکباب خودمان می شود .

آرسس شف دوره های آموزشی آشپزی را در زمینه غذاهای خاورمیانه و بین الملل زیر نظر استادهای باسابقه برگزار می کند .جهت اطلاع از تاریخ دقیق کلاس ها و شرکت در دوره های آموزشی می توانید به وب سایت آن و یا با شماره های 02188733135 -02188731950 تماس حاصل نمایید .

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید