شغل آشپزی

چطور کارشناس ارشد رشته آشپزی شوم؟

مجموعه آرسس شف به‌عنوان یک مجموعه رسمی و ثبت شده در زمینه آموزش آشپزی همراه شماست تا مدارک بین‌المللی معتبر را دریافت کنید و به‌عنوان کارشناس ارشد رشته آشپزی به‌حساب بیایید. یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای دریافت مدرک‌های معتبر انتخاب مجموعه‌های آموزشی مورد تأیید وزارت‌خانه‌های رسمی کشور است.

مهم‌ترین نکات

  • برای تبدیل‌شدن به کارشناس ارشد رشته آشپزی چه مسیری را باید طی کنم؟
  • مدرک کارشناس ارشد رشته آشپزی
چطور کارشناس ارشد رشته آشپزی شوم؟

سؤالی که شاید برای برخی از علاقه‌مندان به زمینه آشپزی پیش بیاید این است که چطور کارشناسی ارشد رشته آشپزی شوم؟ ما در این نوشته از سایت آرسس شف قصد داریم تا به بررسی این مسیر بپردازیم و پاسخ این سؤال را در اختیار شما همراهان سایت آرسس شف قرار دهیم.

مجموعه آرسس شف به‌عنوان یک مجموعه رسمی در زمینه آموزش آشپزی همراه شماست تا مدارک بین‌المللی معتبر را دریافت کنید و به‌عنوان کارشناس ارشد رشته آشپزی محسوب شوید. یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای دریافت مدرک‌های معتبر انتخاب مجموعه‌های آموزشی مورد تأیید وزارت‌خانه‌های رسمی کشور است.

مجموعه آرسس شف نیز مورد تأیید وزارت میراث‌فرهنگی است و دارای جوایز متعددی از این مجموعه است. در ادامه می‌خواهیم به‌صورت بخش به بخش به سؤال چطور کارشناسی ارشد رشته آشپزی شوم؟ پاسخ دهیم. همراه ما باشید.

 کارشناس ارشد رشته آشپزی چه مسیری را باید طی کند؟

برای تبدیل‌شدن به کارشناس ارشد رشته آشپزی چه مسیری را باید طی کنم؟

شما در گام اول باید تصمیم بگیرید که در دنیای آشپزی به چه حیطه‌ای علاقه دارید. اینکه شما هدف خود را مشخص کنید، بسیار مهم است و می‌تواند نقش مهمی در میزان موفقیت شما برای آینده داشته باشد. پس گام اول یعنی انتخاب زمینه فعالیتی که دوست دارید در آن رشد کنید.

در گام دوم باید در کلاس‌هایی که لازم است شرکت کنید. شما باید در طی این کلاس‌ها سطح مهارت خود را ارتقا دهید و سواد خود را در این زمینه نیز گسترش دهید.

گام سوم، در آزمون‌های کتبی و عملی شرکت کنید و بعد از آن‌ها تأییدیه مدرک‌های معتبر خود را بگیرید. در پایان نیز منتظر دریافت مدارک معتبر همراه با مهر آن مجموعه باشید.

مدرک کارشناس ارشد رشته آشپزی

به‌غیراز موارد بالا شما می‌توانید با شرکت در مؤسسه‌های خارج از ایران نیز کارشناس ارشد رشته آشپزی شوید. اما باتوجه‌به هزینه بسیار زیاد این روش اصلاً پیشنهاد نمی‌شود. زیرا در ایران مؤسسه‌های معتبری نظیر آرسس شف وجود دارند که می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند.

دوره‌های آموزش آشپزی حضوری و آنلاین آرسس شف را از اینجا ببینید.

آرسس شف چه کمک‌هایی می‌تواند به شما بکند؟

آموزشگاه آشپزی آرسس شف با ماموریت آموزش آشپزی حرفه‌ای در ایران شروع به فعالیت کرد. در آغاز این مسیر دوره آموزش آشپزی عمومی، ملل، تخصصی، قنادی و فست فود را طراحی و شروع به آموزش کرد. در ادامه با ارائه دوره شف شو، برای اولین بار آموزش قدم به قدم تکنیکال و پرکتیکال الفبای آشپزی را در ایران ارائه کرد. در ادامه با ارائه مدارک بین المللی CTH انگلستان، TCA ترکیه و وزارت میراث فرهنگی ایران زمینه اشتغال شف ها در ایران و خارج از کشور را فراهم کرد و هم اکنون خدماتی مثل راه اندازی رستوران و  مهاجرت از طریق آشپزی را هم ارائه می‌کند. شما از ابتدای مسیر، می‌توانید از دوره‌های آنلاین آشپزی شروع کنید و تا خدمات راه اندازی رستوران با ما همراه باشید.

نقطه عطف مسیر آشپزی حرفه‌ای

به جرات می‌توان گفت نقطه عطف مسیر شغل آشپزی گذراندن دوره بیسیک کوزین یا الفبای آشپزی شف شو است. شما در این دوره قدم به قدم و تکنیکال اصول پایه‌ای آشپزی را با سیلابس بین المللی مورد تایید CTH انگلستان، TCA ترکیه و میراث فرهنگی ایران می‌آموزید.

دوره شف شو

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس‌شف تولید شده است. تیم تحریریه آرسس شف تلاش می‌کند محتوای آشپزی حرفه‌ای را برای فارسی زبانان منتشر کند.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید