مقالات آشپزی

آشنایی با غذاهای محبوب فرانسوی

غذاهای محبوب فرانسوی را حتما باید امتحان کنید . میراث فرانسوی علاوه بر آثار تاریخی ، به غذاهای متنوع و خوش مزه فرانسوی نیز خلاصه می شود . غذاهای محبوب فرانسوی بسیار خاص و چشمگیر هستند که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است . آشنایی با غذاهای محبوب فرانسوی غذاهای محبوب فرانسوی یکی […]

آشنایی با غذاهای محبوب فرانسوی

غذاهای محبوب فرانسوی را حتما باید امتحان کنید . میراث فرانسوی علاوه بر آثار تاریخی ، به غذاهای متنوع و خوش مزه فرانسوی نیز خلاصه می شود . غذاهای محبوب فرانسوی بسیار خاص و چشمگیر هستند که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است .

غذاهای محبوب فرانسوی

آشنایی با غذاهای محبوب فرانسوی

غذاهای محبوب فرانسوی یکی از دلایلی است که فرانسه به محبوب ترین کشورهای جهان تبدیل شده است . در سر تا سر دنیا دسرها ، شیرینی ها و غذاهای محبوب فرانسوی شهرت و محبوبیت فراوانی پیدا کرده است . سر آشپزهای کشور فرانسه به دلیل مهارت و تبحری که در آشپزی دارند معروف می باشند.

سوپ پیاز ( Soupe à l’oignon )

یکی از غذاهای سنتی فرانسه  سوپ پیاز می باشد. شاید تعجب کنید که چرا سوپ پیاز در لیست غذاهای محبوب فرانسوی قرار دارد. اگر برای بار اول این سوپ را امتحان کنید حتما متوجه دلیل آن خواهید شد. ترکیب سوپ پیاز بسیار ساده است . این سوپ از ترکیب پیاز کاراملی ، آب گوشت یا مرغ ، کمی پنیر آب شده ، نان تست برشته ، کره و سیر تهیه می شود.

طعم بی نظیر سوپ پیاز به دلیل وجود پیاز کاراملی ، کره و سیر می باشد. در رستوران های فرانسه به عنوان پیش غذا سوپ پیاز سرو می شود. البته وجود نان تست و پنیر و کره این سوپ را به شامی سبک تبدیل می کند. برخی افراد برای غلیظ کردن سوپ پیاز به آن آرد یا تخم مرغ اضافه می کنند. توصیه می کنیم یک بار برای همیشه این سوپ خوشمزه و لذیذ را امتحان کنید تا دیگر پیاز را دست کم نگیرید .

استیک فریت ( Steak-frites )

در سرتاسر دنیا استیک در هر نوعی طرفدار زیادی دارد . استیک فریت به همراه سیب زمینی سرخ کرده سرو می شود و از جمله غذاهای محبوب فرانسوی در سر تا سر اروپا و جهان است . توصیه می کنیم اگر به کشور فرانسه سفر کردید حتما استیک فریت را امتحان کنید و از طعم لذیذ و خوشمزه استیک فریت لذت ببرید.

علاوه بر استیک فریت ، سیب زمینی سرخ کرده فرانسه بسیار معروف است و آن را به نام فرنچ فرایز می شناسند. ترکیب استیک فریت با سیب زمینی این غذا را به یکی از غذاهای محبوب فرانسوی تبدیل کرده است.

کیش لورن ( Quiche Lorraine )

یکی دیگر از غذاهای وسوسه برانگیز فرانسوی کیش لورن می باشد. مواد لازم برای تهیه کش لورن ترکیب تخم مرغ ، شیر ، خامه ، پنیر ، گوشت ، ماهی و سبزیجات می باشد. به دلیل وجود خامه و پنیر این غذا بسیار خوش مزه و لذیذ است. در فرانسه انواع مختلف کیش تهیه و طبخ می شود که براساس ذائقه و سلیقه مردم طعم آن متفاوت است. در رستوران های فرانسه می توانید انواع کیش لورن همراه با تن ماهی ، بیکن ، سالمون ، سبزیجات و ژامبون را میل کنید. طرز تهیه این غذا بسیار ساده است و طعم بی نظیر و لذیذی دارد .

حلزون ( Escargots )

تمام غذاهایی که در بالا معرفی شد جزء غذاهای محبوب فرانسوی می باشند. اما یکی دیگر از معروف ترین غذاهای فرانسوی حلزون یا اسکارگو است که با هر سلیقه و ذائقه ای جور در نمی آید . در هر صورت آشپزهای فرانسوی با مهارت بالایی که دارند ثابت کرده اند این موجودات کوچک هم می توانند به غذایی لذیذ و خوش مزه تبدیل شوند. مواد لازم برای تهیه این غذا ترکیب حلزون با سیر ، کره و جعفری تفت داده شده می باشد. این غذا در رستوران های فرانسه به عنوان پیش غذا سرو می شود.

راتاتویی ( Ratatouille )

یکی از غذاهای ساده و گیاهی راتاتویی نام دارد. راتاتویی با ذائقه ایرانی ها بسیار سازگار است. هم چنین یکی از غذاهای محبوب فرانسوی شناخته شده است. مواد لازم برای تهیه راتاتویی ترکیب حلقه های بادمجان ، گوجه ، کدو سبز و سبزیجات مختلف می باشد. بنابراین اگر به دنبال غذای گیاهی ، سبک ، مقوی و خوشمزه هستید راتاتویی گزینه مناسبی برای شما می باشد.

و دیگر غذاهای محبوب فرانسوی عبارتند از :

  • فوندوی پنیر ( Cheese Fondue )
  • صدف یا مول فریت ( Moules Fritte )
  • سول میونیر ( Sole Meuniere )
  • پیسالادیر ( pissaladiere )
  • تارت تاتین ( Tarte Tatin )
  • موله فریت ( Moule frites )
  • گراتین دوفینوس ( Gratin dauphinois )
  • و....

آرسس شف در نظر دارد دوره های آموزشی آشپزی را به صورت ورکشاپ و کلاس های خصوصی آشپزی برگزار کند . از علاقه مندان دعوت می کند جهت ثبت نام و اطلاع از تاریخ کلاس آشپزی این مجموعه با شماره تماس های موجود در وب سایت ارتباط برقرار کنند .

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید