مقالات آشپزی

معرفی غذاهای بین المللی

غذاهای بین المللی معمولا افراد را با فرهنگ و آداب و رسوم مخصوص آن کشور آشنا می کند . برای آشنایی با این ویژگی ها لازم نیست به آن کشور سفر کنید ، گاهی می توانید تنها با چشیدن غذای آن کشور با ذائقه و روحیات مردم آن کشور آشنا شوید . در این مطلب […]

معرفی غذاهای بین المللی

غذاهای بین المللی معمولا افراد را با فرهنگ و آداب و رسوم مخصوص آن کشور آشنا می کند . برای آشنایی با این ویژگی ها لازم نیست به آن کشور سفر کنید ، گاهی می توانید تنها با چشیدن غذای آن کشور با ذائقه و روحیات مردم آن کشور آشنا شوید . در این مطلب چند نمونه از غذاهای بین المللی را که با ذائقه ایرانی ها سازگاری دارد را معرفی کرده ایم .

آشنایی با غذاهای بین المللی خوشمزه

غذا بدون شک یکی از ابزارهای مهم شناخت ویژگی های خاص مردم یک کشور می باشد با چشیدن غذای یک کشور می توانید با ذائقه و حتی فرهنگ آن کشور آشنا شوید ، برای چشیدن غذاهای بین المللی لازم نیست سفر طولانی داشته باشید زیرا در بعضی از رستوران های کشور خودمان نیز خوشمزه ترین غذاهای بین المللی طبخ می شود .

چکدرمه ترکمنی یکی از غذاهای خوشمزه ترکمن هاست که بیش تر در استان گلستان وجود دارد . این غذا شباهت زیادی با استامبولی دارد اما مزه ی آن به مراتب خوشمزه تر از استامبولی می باشد و دلیل آن هم شیوه ی پخت چکدرمه می باشد .مواد اصلی چکدرمه ترکمنی برنج و گوشت گوسفند بوده و در دیگ هایی به نام قازان این غذای خوشمزه پخته می شود .

لازانیا غذای محبوب بچه ها و بزرگ تر هاست که در اغلب جشن های تولد و مهمانی های خانوادگی درست می شود . یکی از قدیمی ترین دستورهای پخت پاستا در جهان مربوط به پخت لازانیاست . دستور پخت لازانیا به این صورت است که در لا به لای ورقه های لازانیا مواد گوشتی و سس بشامل و پنیر موزارلا قرار می گیرد و با قرارگیری در فر برای مدتی آماده سرو می شود .

غذاهای بین المللی

قابلی پلو یا کابلی پلو یکی از غذاهای بین المللی خوشمزه کشور افغانستان می باشد . طرز تهیه این غذای خوشمزه به این صورت است که از برنج و خلال بادام و هویج و کنجد درست می شود و غذایی بسیار خوشمزه و مناسب تمامی فصل هاست . قابلی پلو غذایی است که شباهت زیادی با شیرین پلو ایرانی ها دارد .

یکی دیگر از غذاهای بین المللی که اغلب در مراسم های مذهبی و در ایام خاص عزاداری درست می شود قیمه نجفی عراق  است. قیمه یکی از غذاهای بین المللی است که در عراق به شیوه متفاوتی درست می شود . مواد اصلی در تهیه قیمه نجفی لپه ، گوشت گوسفندی ، رب ، زعفران و پیاز است . بوی گلاب داخل قیمه خوشمزگی غذا را چند برابر می کند . تنها تفاوت قیمه ایرانی با قیمه عراقی ظاهر غذاست که در ورژن ایرانی تمامی مواد به صورت جدا قابل مشاهده است اما قیمه نجفی به طور کامل کوبیده می شود و سپس سرو می کنند .

کوپپیا یکی از غذاهای خوشمزه و معروف در قبرس می باشد و همان دلمه برگ مو خودمان است .چنان چه در قبرس هوس غذای ایرانی کردید می توانید از غذای کوپپیا استفاه کنید . مواد اصلی این غذا گوشت و برنج وسبزی و چاشنی های خوشمزه درست می شود . از غذاهای سنتی قبرس محسوب می شود و در اغلب جشن ها و مهمانی های رسمی و غیر رسمی کوپپیا سرو می شود . بعلبک یکی از غذاهای بین المللی کشور لبنان است که بسیار خوشمزه است و با ذائقه تمامی ایرانیان سازگار می باشد . بعلبک یکی از شهرهای تاریخی و قدیمی لبنان می باشد . بعلبک در حقیقت پیتزایی است که سوسیس و کالباس در آن وجود ندارد ، گوشت مرغ یا گوسفند را همانند کباب ترکی می پزند و با سبزیجات مختلف از جمله زیتون ، کنجد ، قارچ ، پنیر پیتزا در بعلبک استفاده می شود .

ذائقه ایرانی ها بسیار نزدیک به کشورهای هم مرز خود می باشد . کشور هند با این که با کشور ما مرز مشترکی ندارد اما غذاهای پرادویه و خوش رنگ آن ها با ذائقه ایرانیان کاملا جور درمی آید . بریانی هندی شبیه بریانی اصفهانی ها نیست اما به خوشمزگی آن است . بریانی هندی در حقیقت برنج و مرغ درهم بوده و تنها دلیل خوشمزگی این غذا ادویه هایی است که در آن استفاده می شود .

آرسس شف با برگزاری دوره های آموزشی آشپزی تمامی مهارت های لازم را در زمینه آشپزی ایرانی و آشپزی غذاهای بین المللی را به شما هنرجویان محترم ارائه می دهد .

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید