مقالات آشپزی

معرفی سس های معروف در دنیا

سس از چاشنی های پرطرفدار غذاهاست که در دنیا طرفداران زیادی دارد ، برخی از افراد علاقه شدیدی به سس های تند و فلفلی همراه با سرکه دارند ، برخی دیگر سس های شیرین را برای غذا انتخاب می کنند ، عده ای هم طرفدار سس های گوجه ای و مایونز می باشند . ما […]

معرفی سس های معروف در دنیا

سس از چاشنی های پرطرفدار غذاهاست که در دنیا طرفداران زیادی دارد ، برخی از افراد علاقه شدیدی به سس های تند و فلفلی همراه با سرکه دارند ، برخی دیگر سس های شیرین را برای غذا انتخاب می کنند ، عده ای هم طرفدار سس های گوجه ای و مایونز می باشند . ما در این مقاله توضیح مختصری درباره ی سس های معروف در دنیا برای شما غزیزان خواهیم داشت ، با ما همراه باشید .

آشنایی با سس های معروف در دنیا

سس ها به تنهایی مورد استفاده قرار نمیگیرند بلکه همیشه به همراه غذا برای افزودن طعمی دلچسب و زیبایی بیش تر استفاده می شوند .امروزه اکثر سس های معروف در دنیا را می توان به صورت آماده در فروشگاه های بزرگ پیدا کرد و حتی می توان به روش های خانگی بسیاری از سس های خوشمزه و پرطرفدار در دنیا را تهیه کرد . تفاوت های منطقه ای باعث شده تفاوت های زیادی در تهیه سس ها ایجاد شود به گونه ای که افراد با توجه به سلیقه شخصی و نوع ذائقه خود طعم مورد علاقه سس را برای غذا انتخاب می کنند .

سس گوجه فرنگی

س گوجه فرنگی یکی از پرطرفدارترین و مرسوم ترین سس های دنیاست که کاربردهای زیادی دارد ، به عنوان مثال از سس گوجه فرنگی برای پیتزا ، سیب زمینی ، انواع ساندویچ های خوشمزه ، چیپس و بسیاری از غذاهای دیگر استفاده می شود . برای تهیه این سس خوشمزه تنها کافی است به نزدیگ ترین فروشگاه نزدیک خانه خود مراجعه نمایید و به آسانی آن را خریداری کنید . مواد اولیه برای تهیه سس گوجه فرنگی نمک ، سیر ، روغن زیتون ، گوجه فرنگی ، شکر و در بعضی موارد از ریحون استفاده می شود . برای تهیه این سس خوشمزه در خانه ابتدا گوجه فرنگی ها را پوره کرده و سیر له شده ، فلفل سیاه و برگ ریحون را به آن اضافه کرده و به مدت 30 دقیقه حرارت می دهیم بعد از غلیظ شدن آن را صاف کرده و روغن زیتون را به آن اضافه می کنیم . پس از سرد شدن این سس خوشمزه را برای ماندگاری بهتر در داخل یخچال نگهداری می کنیم .

 سس قارچ

سس های معروف در دنیا

یکی از سس های معروف در دنیا و از خوشمزه ترین چاشنی های غذا که اغلب به همراه پاستا ، استیک و رست بیف و گاهی در انواع ساندویچ ها و برگرها سرو می شود .مزه خوشمزه و خاص این چاشنی خوشمزه به دلیل وچود خامه و قارچ می باشد . به سه روش می توان این سس خوشمزه را تهیه کرد که تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند . دستور کلی تهیه سس قارچ خوشمزه شامل قارچ ، خامه ، کره ، نمک و پیاز و فلفل می باشد .ابتدا قارچ ها را خرد کرده و به همراه مقداری کره تفت می دهیم و بعد از خشک شده آن قارچ پیاز ، فلفل و نمک را به آن اضافه کرده و مجدد تفت می دهیم . در پایان خامه را به سس اضافه کرده و به مدت پنج دقیقه هم می زنیم تا به اندازه کافی غلیظ و آماده سرو شود .

سس مایونز

سس های معروف در دنیا

بسیاری از غذا تنها با سس مایونز لذت بخش و لذیذ خواهند بود ، به همین دلیل سس مایونز را یکی از سس های معروف در دنیا می باشد و بسیاری از افراد با انواع ساندویچ ، چیپس ، سالاد و .. از این سس سفید و خوشمزه استفاده می کنند .استفاده از سس مایونز همانند سس گوجه فرنگی به دلیل استفاده زیاد از آن مرسو بوده و در سراسر دنیا طرفداران زیادی را دارد . برای تهیه این سس خوشمزه و پرطرفدار سرکه ، روغن مایع ، زرده تخم مرغ ، نمک و فلفل و خردل استفاده می شود .ابتدا زرده تخم مرغ را با همزن می زنیم بعد به آن روغن را اضافه کرده و در پایان نمک ، خردل و در مواردی مقداری فلفل اضافه خواهیم کرد . برای افزایش غلظت این سس بهتر است زرده تخم مرغ و روغن به خوبی با هم مخلوط شده باشند .

سس تند سالسا مکزیکی

سس های معروف در دنیا

سس سالسا مکزیک یکی از خوش عطرترین سس های معروف در دنیا می باشد که طرفداران فراوانی در سراسر دنیا دارد .این سس خوشمزه رنگ قرمز و طعم تندی دارد ، همراه با انواع گوشت و مرغ کبابی استفاده می شود .برای تهیه این سس خوشمزه از پیاز خرد شده ، فلفل دلمه ای سبز و گوجه فرنگی ، فلفل تند و پونه کوهی و روغن و نمک استفاده می شود .

آرسس شف با برگزاری کلاس های خصوصی آشپزی از شما علاقمندان به هنر آشپزی جهت شرکت در دوره های آموزشی آشپزی دعوت می کند . برای کسب اطلاعات بیش تر به وب سایت ما مراجعه نمایید .

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید