مقالات راه اندازی رستوران

چگونه یک رستوران دار موفق شویم؟

همه رستوران راه اندازی می کنند اما آیا همه موفقند؟ برای اینکه بدانیم چگونه رستوران دار موفقی باشیم به عناوینی که در این مطلب عنوان شده عمل کنیم و منتظر موفقیت باشیم. این مطلب گزیده‌ای از کتاب کارآفرین رسانه است. هیچ چیز به اندازه تجربه به ما درس نمی‌آموزد . بنابراین ما برای نوشتن این متن […]

مهم‌ترین نکات

  • 1 | برای دیگران کار کنید.
  • 2 | تحقیقات اساسی در بازار انجام دهید.
  • 3 | بازار واقعی خود را آزمایش کنید.
  • 4 | اجازه ندهید که مشتریان گرسنه یا ناراضی بروند.
  • 5 | غذای خود را سازگار کنید.
چگونه یک رستوران دار موفق شویم؟

همه رستوران راه اندازی می کنند اما آیا همه موفقند؟ برای اینکه بدانیم چگونه رستوران دار موفقی باشیم به عناوینی که در این مطلب عنوان شده عمل کنیم و منتظر موفقیت باشیم. این مطلب گزیده‌ای از کتاب کارآفرین رسانه است.

هیچ چیز به اندازه تجربه به ما درس نمی‌آموزد . بنابراین ما برای نوشتن این متن از پیمان کاران تأسیس خدمات غذایی خواسته ایم تا به ما بگویند چه چیزی در موفقیت آن‌ها نقش دارد و چه چیزی باعث شکست برخی رستوران‌ها می‌شود.

1 | اول برای دیگران شروع به کار کنید.

بهترین کار برای شروع رستوران خود این است که ابتدا در محل استقرار شخص دیگری کار کنید. در حالی که شما مطمئناً باید کتاب بخوانید و دوره‌های مختلفی را پشت سر بگذارید ، همچنین باید حداقل برای چند سال در یک رستوران کار کنید، تا آنجا که ممکن است تجربه کاری بیشتری انجام دهید.

به افرادی که مشاغل مختلفی را در رستوران نیز انجام می دهند توجه کنید ، تا بتوانید موقعیت‌های مختلف را درک کنید. برای یادگیری آن را به عنوان پرداخت هزینه فکر کنید.

البته در انتخابتان دقت کنید؛ این که شما در یک فست فود خوب کار کرده‌اید، به این معنی نیست که شما آماده افتتاح یک رستوران ایرانی خوب هم هستید. شما باید در یک رستوران ، پیتزا فروشی ،شرینی پزی یا مشاغل تهیه غذایی که مشابه کاری است که شما برای شروع آن می‌خواهید اقدام کنید کار کنید. در سال‌های ابتدایی مهم نیست که چه چیزی پیش می‌آید، شما باید بتوانید به آن بپردازید و فقط بدانید که به آن رسیدگی کافی را می‌کنید زیرا این کار شما است.

با خودتان قرار بگذارید و بگویید من 30 ماه دیگر کار خودم را راه می‌اندازم و تا آن زمان تمام تلاشم را می‌کنم فکر کنم دارم برای کسی مثل آینده خودم کار می‌کنم. با این کار شما موقعیت‌های آینده را با کمترین ریسک کسب و کار پیش بینی می‌کنید.

رستوران تمیز

2 | تحقیقات اساسی در بازار انجام دهید.

هنگامی که جیم آمارال تصمیم گرفت یک نانوایی عمده فروشی و متخصص در نان خمیر ترش را شروع کند، هیچ کس دیگری در ماین کار مشابهی نکرده بود.

برای فهمیدن اینکه آیا بازار نان‌هایی که او می خواست پخته شود وجود دارد ، او با رستوران‌ها و خرده فروشان تماس می‌گرفت ، ایده خود را توضیح می‌داد و از آن‌ها می‌پرسید که آیا علاقه مند به خرید نان‌های او هستند یا خیر. جیم می گوید: "من به حدود 15 نفر محصولاتم را ارائه دادم كه گفتند آن‌ها علاقمند خواهند بود." این برای شروع کار کافی بود.

3 | بازار واقعی خود را آزمایش کنید.

هنگامی که برای کار خود بازاریابی انجام می‌دهید‌، مطمئن باشید که آزمایش‌های خود را روی گروه‌های نمونه‌ای انجام می‌دهید که نمایانگر بازار مورد هدف گذاری شما هستند. و در فرایند تست به یاد داشته باشید که بسیاری از مردم از غذای رایگان تعریف می‌کنند، زیرا فکر می‌کنند این تنها کار مودبانه‌ای است که باید انجام شود.

بنابراین سؤالاتی بپرسید که اطلاعاتی را که می‌توانید با آنها کار کنید به دست می‌آورد. این کافی نیست که مردم بگویند چیزی را دوست دارند. دریابید که چرا آن‌ها این چیز را دوست دارند، اگر چیزی وجود دارد که دوست ندارند، نکاتی که وجود دارد تا آن‌ را تغییر دهد را اعمال کنید و ببینید حالا مایل به خرید آن هستند.

4 | اجازه ندهید که مشتریان گرسنه یا ناراضی بروند.

حتی در بهترین رستوران‌ها، مشتری گاهی اوقات ناراضی خواهد بود. اگر کسی از یک ظرف راضی نیست، او تعیین می‌کند که موضوع از نظر سلیقه شخصی اوست یا مشکلی در رستوران داری شما است. در هر صورت، باید غذای او را جایگزین کنید.

برایان نیل در رستوران‌های خود به این رویکرد که همیشه حق با مشتری است، حتی اگر اینگونه نباشند می پردازد. او می گوید:

"حتی اگر بدانیم كه دیدگاه مشتری كاملاً صحیح نیست، ما تمام تلاش خود را می‌كنیم تا فهمیده شود و آنچه را برای شاد كردن  آنها لازم است انجام می‌دهیم."

بعضی اوقات راه حل عذرخواهی است. گاهی اوقات با دادن یک مورد رایگان برطرف می‌شود. مهمترین چیز این است که آن‌ها احساس کنند که شما نسبت به نگرانی‌های آنها دلسوز هستید و در برخورد با آن‌ها بسیار صادق هستید.

5 | غذای خود را سازگار کنید.

هنگامی که دستور العمل‌هایی را ایجاد کردید که به پس از مدتی به فروش آن اطمینان دارید و می‌دانید که مشتریان از آن لذت می‌برند، به آن وفادار باشید. شاید برای شما جالب باشد که ادویه جات دیگری به دستور پخت اضافه کنید یا چیز جدیدی را امتحان کنید، اما مشتری که انتظار دارد ظرفی را برای طعم و مزه خود در گذشته بچشد، نا امید می‌شود.

6 | به مشتریان خود گوش کنید.

مشتریان خوشحال هستند اگر آنچه را که می‌خواهند به شما بگویند. بنابراین به آنها فرصت دهید تا بازخورد خود را ارائه دهند. از کارت‌های اظهار نظر در رستوران خود یک سیستم بازخورد در وب سایت و صفحات اجتماعی خود و هر روش دیگری که می‌توانید برای جمع آوری پاسخ مشتری خود استفاده کنید، استفاده نمائید.

از طرف دیگر، به خاطر داشته باشید که شما قادر به پاسخگویی به تمام درخواست‌های مشتری نیستید. تلاش برای این کار منابع شما را به یک مسیر غیرقابل کنترل می‌کشاند.

به عنوان مثال، اگر چند مشتری از کالاهای خاصی درخواست می‌کنند ، مطمئن باشید که تقاضای کلی به اندازه کافی قوی است و خرید آن کالاها را سودآور می‌کند. یکی از اپراتورهای کافی شاپ می‌گوید چند نفر از او خواسته اند شیر بز بیاورد، اما در بازار او انجام این کار سودآور نخواهد بود.

با این حال، سال‌ها پیش ، هنگامی که مشتریان شروع به درخواست شیر بدون چربی کردند، او فهمید که بازارش به اندازه کافی قوی است و می‌تواند تنظیم موجودی خود را برای این محصول توجیه کند.

یک رستوران کوچک

امید است که این مطلب به شما در اینکه چگونه رستوران دار موفقی باشیم و به عنوان یک مشاوره برای رستوران شما شما کمک کند. شما برای تکمیل اطلاعات خود در راه اندازی رستوران می‌توانید به صفحه راه اندازی رستوران آرسس شف مراجعه کنید.

خدمات راه اندازی رستوران

وقتی سخن از رستوران داری و راه اندازی رستوران جدید می‌شود، دغدغه مهمی که برای ما وجود دارد این است که آیا گروهی حرفه‌ای هستند که تمام مراحل را برای ما انجام بدهند؟ آرسس شف به عنوان تنها برند تجاری ایرانی که پیشتاز آموزش آشپزی حرفه‌ای است، خدمات کامل راه اندازی رستوران را ارائه می‌کند.

رزرو جلسه مشاوره

راه اندازی رستوران نیازمند تجربه و دانش زیادی است، آرسس شف مفتخر است بیش از پنج سال در این زمینه تجربه عملی و علمی و مهم تر از همه شبکه کاری کاملی از طراحان، مجریان، شف‌ها و پرسنل دارد.

خدمات راه اندازی

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید