مقالات راه اندازی رستوران

راهنمای مشاوره برای رستوران داری

مراحل اولیه راه اندازی رستوران مصادف است با یک منحنی یادگیری تند. رستوران دارها تازه کار اغلب بر همکاران با تجربه تر تکیه کرده، در پی شرکاری کاری و سرمایه گذار رفته و ساعت ها وقت خود را صرف مطالعه مقالات و مطالب خودآموز در مورد اصول پایه کارآفرینی می کنند. گرچه راسا به عنوان […]

مهم‌ترین نکات

  • توسعه رستوران
  • افزایش کارایی رستوران
  • تغییرات نیروی انسانی رستوران
  • تغییر کاربری رستوران
راهنمای مشاوره برای رستوران داری

مراحل اولیه راه اندازی رستوران مصادف است با یک منحنی یادگیری تند. رستوران دارها تازه کار اغلب بر همکاران با تجربه تر تکیه کرده، در پی شرکاری کاری و سرمایه گذار رفته و ساعت ها وقت خود را صرف مطالعه مقالات و مطالب خودآموز در مورد اصول پایه کارآفرینی می کنند.

گرچه راسا به عنوان رستوران دار می توان دستاوردهای بسیاری داشت، اما کسب موفقیت بدون مشاوره رستوران دارای کار دشواری است: تقریبا از هر چهار رستوران، یکی از آنها ظرف یک سال از تاریخ افتتاح ناچار به تعطیل کردن می شود.

برای بسیاری از صاحبین رستوران ها، عبور موفق از سال اول یعنی زمان جشن گرفتن و شروع به برنامه ریزی برای رساندن کسب و کار خود به سطحی بالاتر! اینجاست که مشاوره رستوران داری وارد میدان می شود. این مشاوره به گونه ای موجب ارتقاء سطح کسب و کارتان می شود که هرگز به تنهایی قادر به تحقق آن نخواهید بود.

در راهنمای شرکت های مشاور رستوران داری، با مطالب زیر آشنا خواهید شد:

  • ماهیت شرکت های مشاوره رستوران داری
  • زمان بررسی استفاده از خدمات این شرکت ها
  • 10 شرکت برتر مشاوره رستوران داری در ایالات متحده

آماده باشید تا رستوران را به مرحله بعد برسانید.

شرکت های مشاوره رستوران داری کدام اند؟

در کل، شرکت های مشاوره رستوران داری یعنی سازمان های خارجی که از طرف شرکت ها به کار گرفته می شوند تا بر عملیات های آنها نظارت کرده و بازخوردهایی برای بهبود کسب و کارشان به آنها ارائه دهند.

با این حال، شرکت های مشاوره رستوران داری در کمک به رشد رستوران ها هم صاحب تخصص اند. این شرکت های مجموعه ای از خدمات متنوع به شرح ذیل را ارائه می دهند:

·       تحقیق و حسابرسی: شرکت های مشاور رستوران می توانند با انجام تحقیقات بازار متوجه شوند مفهوم شما در کجای چشم انداز فعلی صنعت رستوران داری قرار می گیرد. آنها می توانند محبوبیت و نیاز به کالاهایی را که ارائه می دهید، نوع مفهومی که قصد معرفی اش را دارید و بازار متناسب با قیمت پیشنهادی شما را تجزیه و تحلیل کنند. شرکت های مشاوره همچنین می توانند در مورد رقبای شما تحقیق کنند تا به شما در درک بهتر عملکرد رستوران خود در مقایسه با آنها کمک کنند.·

تحلیل: پس از تحقیق یا ممیزی، مشاوران رستوران اقدام به ارسال تجزیه و تحلیل یافته های خود به صاحبان یا در کل سفارش دهندگان می کنند (به هر حال، داده ها بدون زمینه و تفسیر معنی ندارند). مشاوران می توانند بینشی در مورد آنچه رستوران در آن صاحب کیفیت است و آنچه نیازمند کار بیشتر است ارائه دهند.·

راهبرد: مشاوران برنامه هایی را برای نحوه تغییر کارکرد رستوران برای دستیابی به اهداف کاری مورد نظر خود تجویز می کنند.

اغلب، ایجاد این تغییرات داخلی مقرون به صرفه تر از پرداخت هزینه شرکت مشاوره رستوران برای اجرای توصیه هایشان است.

اگر می خواهید برون سپاری کرده و در هزینه های خود صرفه جویی کنید، می توانید به دنبال آن دسته نمایندگی هایی باشید که در حوزه های کلیدی منعکس شده در طرح مشاوره تخصص دارند. به عنوان مثال، اگر مشاور متوجه شود نام تجاری نیاز به تغییر دارد، می توانید یک شرکت بازاریابی یا روابط عمومی استخدام کنید تا این کار را انجام دهد.

چه موقع باید به فکر استفاده از شرکت مشاوره رستوران باشید؟

این تعاملات معمولاً زمانی آغاز می شوند که رستوران داران متوجه می شوند موانعی وجود دارد که نمی توانند به تنهایی بر آنها غلبه کنند یا زمانی که خواهان تغییرات عمده در کسب و کار خود هستند.

در اینجا مواردی وجود دارد که در آن می توان استخدام مشاور برای رستوران خود را در نظر گرفت.

می خواهید یک رستوران باز کنید

در حالی که تمرکز اولیه ما بر رستوران هایی بود که در پی گسترش حوزه پوشش خود هستند، اما قبل از اینکه رستوران خود را باز کنید، معقول است به دنبال کمک حرفه ای باشید.

اگر پول نقد کافی دارید، ممکن است بخواهید از همان ابتدا متخصصانی را استخدام کنید تا کسب و کار شما را برای موفقیت راه اندازی کنند (به جای اعمال تغییرات پس از جا افتادن). همکاری با مشاوران رستوران مجرب می تواند به رستوران شما کمک کند تا از موانع سال اول به خوبی عبور کند.

می خواهید رستوران را در مکان های جدید گسترش دهید

توسعه کسب و کار با افزودن مکان های بیشتر تصمیم مهمی است که نیاز به صرف پول زیادی دارد. شرکت مشاور می تواند تحقیق کند ایده شما کجا بهترین کارایی را دارد تا بتوانید نهایت استفاده را از مکان های جدید ببرید.شاید رستوران شما در ساحل شرقی خوب کار می کند و می خواهید ساحل غربی را هم پوشش دهید. مشاوران می توانند مخاطبان را آزمایش کرده و دریابند که مشتریان غرب میانه نسبت به ساحل نشینان غربی از این مفهوم بهتر استقبال می کنند. قبل از راه اندازی کسب و کار خود به این فکر کنید که چقدر می توان با یادگیری این موضوع در هزینه ها صرفه جویی کرد!

می خواهید مفاهیم را کاملاً تغییر دهید

فارغ از اینکه رستوران خود را تغییر نام داده، از مدیریت قبلی آن را تحویل می گیرید یا اینکه می خواهید نمای شرکت را تغییر دهید، تغییر مفاهیم می تواند امری چالش برانگیز باشد. در واقع ، به نظر ما چالش های چرخاندن رستوران قدیمی حتی از راه اندازی یک رستوران جدید هم بیشتر است. مشاورین رستوران می توانند مفهوم فعلی شما را در برابر ایده های مفهومی جدید آزمایش کرده و به شما در تصمیم گیری برای موفقیت بیشتر کمک کنند.

می خواهید نام تجاری را گسترش دهید

زمانی که می خواهید عرضه خدمات خود را فراتر از خدمات غذایی گسترش داده و شروع به ارائه محصولات یا خدمات کنید، استخدام شرکت های مشاوره رستوران تصمیمی هوشمندانه است.

بیایید فرض کنیم که رستوران شما در لس آنجلس بسیار موفقیت عمل کرده و می خواهید با ارائه کیت های تحویل غذا و خدمات آشپز شخصی در جنوب کالیفرنیا کسب و کار خود را گسترش دهید. مشاوران می توانند رقابت را برای شما بررسی کنند ، قابلیت بقاء را بررسی کرده و استراتژی ای ارائه دهند که به رشد سنجیده کسب و کار شما کمک کند.

می خواهید کارایی رستوران خود را به حداکثر برسانید

شرکت های مشاوره می توانند پروژه های مختلفی را برای کمک به رستوران شما در بهینه سازی کارایی و سود انجام دهند. شاید حاشیه سود شما به اندازه سایر رستوران های منطقه نباشد. می توانید یک شرکت استخدام کنید تا عملیات شما را حسابرسی کند تا ببیند در کجا ضرر می کنید. می توانند به شما توصیه کنند که کجا هزینه ها را کاهش دهید یا برای چه چیزی باید هزینه بیشتری دریافت کنید.

رستوران شما تغییر و تحول زیادی در سطح کارکنان دارد

یکی از مشکلات بزرگی که صنعت رستوران داری با آن دست و پنجه نرم می کند حفظ کارکنان دارد. مشاوره می تواند به شما کمک کند بفهمید چرا فرد مستعدی که استخدام می کنید برای مدت طولانی در جمع شما باقی نمانده و حتی به شما در استخدام استعداد مناسب کمک کند. بسیاری از شرکت های مشاور رستوران حتی خدمات استخدام و آموزش ارائه می دهند.

خدمات راه اندازی رستوران و مشاوره رستوران داری آرسس شف

اگر شما هم به مبحث راه اندازی رستوران، کافی شاپ یا فودکورت علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم از صفحه خدمات راه اندازی رستوران آرسس شف بازدید کنید.

خدمات راه اندازی رستوران

تمام خدمات از جمله مشاوره رستوران داری و خدمات طراحی، اجرا و نظارت راه اندازی رستوران توسط آرسس شف انجام می شود.

رزرو جلسه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید