مقالات آشپزی

کیک های سنتی از سراسر جهان

کیک های سنتی از سراسر جهان از گالیته روئیس ، گرفته تا موشی ژاپنی، کیک ها به شکل ها و رنگ های مختلفی عرضه می شوند. در این مطلب این کیک های سنتی را از سراسر جهان معرفی خواهیم کرد. کیک های سنتی از سراسر جهان در مقاله زیر کیک های سنتی از مناطق مختلف […]

کیک های سنتی از سراسر جهان

کیک های سنتی از سراسر جهان از گالیته روئیس ، گرفته تا موشی ژاپنی، کیک ها به شکل ها و رنگ های مختلفی عرضه می شوند. در این مطلب این کیک های سنتی را از سراسر جهان معرفی خواهیم کرد.

کیک های سنتی از سراسر جهان

در مقاله زیر کیک های سنتی از مناطق مختلف کره زمین را مشاهده می کنید، همه آنها به همان اندازه خوشمزه اما با ترکیبات متفاوت هستند.

کیک Galette des Rois

این کیک فرانسوی است. نام انگلیسی این کیک "کیک کینگ" یا پادشاه است. به طور سنتی این کیک بعد از کریسمس، در هفته اول ژانویه میل می شود، اگرچه اخیراً ، آنقدر محبوب شده است که بسیاری از نانوایی ها آن را در طول کل ماه می فروشند.

در اصل این کیک از لایه هایی از شیرینی پف دار پروانه ای تشکیل شده که پودر قند آن را می پوشانند، دور آن را با خامه غنی از بادام می پیچند. هنگامی که همه چیز آماده شد، پخته می شود تا لایه بیرونی ظاهری نان تست شده به دست آورد.

کیک گیلاس سیاه جنگلی

این نوع کیک در جنوب شرقی آلمان یعنی منطقه جنگل سیاه بسیار سنتی است. اگرچه اعتقاد بر این است که شکل اصلی این نوع کیک از سوئیس به دست می آید، آلمانی ها آن را کامل کرده و آن را به عنوان معروف امروزی تبدیل کرده اند.

کیک به خودی خود از چند لایه کیک شکلاتی ساخته شده توسط گیلاس جدا شده و در بالای آن با خامه، خلال شکلات و برخی دیگر از گیلاس ها برای اهداف تزئینی تهیه شده است.

کیک ریوانی

دنیای عرب و به ویژه ترکیه برای باقلوا بسیار مناسب است، انواع شیرینی های ساخته شده از میوه های خشک، شیرینی های لایه ای و عسل. با این حال، آنها انواع شیرینی و دسر دیگری نیز دارند، هرچند به عنوان اولین غذای آن چندان مشهور نیستند.

ریوانی یک کیک مرطوب است که با سمولینا، کمی لیمو تهیه شده است. معمولاً از شربت پرتقال برای تهیه آن استفاده می شود. با توجه به ارتباط و شباهت یونان و ترکیه، این نوع کیک را به هر رو کشور نسبت داده اند.

کیک موچی

موچی یک کیک سنتی ژاپنی است که از خمیر برنج ساخته شده است و معمولاً در عید نوروز تهیه می شود، اگرچه در کل سال در انواع مختلفی مانند بستنی یا حتی سوپ ها یافت می شود. با توجه به اینکه خمیر برنج به راحتی قالب می شود و می تواند با طیف گسترده ای از مواد ترکیب شود، می توان انواع نامحدودی از کیک های موچی را یافت.

کیک ماوا

کیک های ماوا کیک های مبتنی بر شیر با هل و آجیل مانند بادام یا بادام زمینی هستند. ماوا شیر جامد شده است که از طریق فرآیند پختن شیر بسیار آهسته بدست می آید تا مایع تبخیر شود. این کیک مخصوص کشور هند است.

کیک پاولووا

به نام آنا پاولوا، رقصنده باله مشهور روسی، این کیک نعناع در سفر وی به نیوزیلند ایجاد شد. پاولووا به روش های مختلفی طبخ می شود، معمولاً با میوه ها، معمولاً کیوی ها و توت فرنگی ها تزئین می شوند. افزودن آرد ذرت به مواد سنتی شیر زردآلو اجازه می دهد تا کیک پوسته ای ترد داشته باشد که یک مرکز مانند مارشال را پوشانده است. این کیک مربوط به کشور نیوزلند و استرالیا می باشد.

کیک سه لیرس (کیک سه شیر)

این کیک اسفنجی مرطوب و شیرین که از شیر تهیه می شود، به طور سنتی از مکزیک است، اگرچه در سراسر آمریکای جنوبی به یک کیک بسیار محبوب تبدیل شده است. پایه ظرف یک کیک اسفنجی کره است که بعداً در سه نوع شیر، چگالش، تبخیر و مرتب خیس می شود. معمولاً در بالای آن با خامه زده شده یا مرینگ( Meringue ) استفاده می شود. این ترکیب کیک بسیار مرطوب و غنی است و طعم بسیار متفاوتی از کیک های اسفنجی معمولی دارد.

کیک داندی

کیک داندی نوعی کیک میوه ای سنتی اسکاتلندی است که با کشمش و توت ساخته می شود، اگرچه بسته به دستور العمل از گیلاس های مختلفی نیز می توان استفاده کرد. با وجود ظاهر اسفنجی، کیک Dundee دارای بافتی بسیار سبک و طعم بسیار غنی است. برای افزودن مقداری طعم و رطوبت معمولاً ویسکی اسکاتلندی به کیک اضافه می شود. کیک معمولاً با بادام هایی که در دایره های متحدالمرکز قرار می گیرند تزئین می شود.

کیک Panettone

Panettone ، یک نان شیرینی سنتی ایتالیایی است که از شمال ایتالیا می آید. علیرغم داشتن بافت بسیار شبیه به نان، آن را به عنوان کیک دسر که در کریسمس و در عید نوروز خورده می شود، در نظر گرفته می شود. در داخل Panettone، انواع مختلفی از میوه های شیرین شده ، و همچنین کشمش را می یابیم.

بیشتر بخوانید: مشاوره رستوران

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید