مقالات راه اندازی رستوران

کسب و کار مشاوره رستوران خود را راه اندازی کنید

می خواهید کسب و کار مشاوره رستوران خود را راه اندازی کنید. گرچه ممکن است در نگاه اول رویایی دور از ذهن به نظر برسد، اما با یک برنامه ریزی قوی، می توانید این رویا را به واقعیت تبدیل کنید. در اینجا 10 نکته تخصصی برای شروع کسب و کار مشاوره آورده شده است: 1. […]

مهم‌ترین نکات

 • آموزش مهمان داری ببینید
 • تجربه عملی کسب کنید
 • شبکه خود را بسازید
 • کارتان را مستند کنید
 • وبسایت خود را بسازید
کسب و کار مشاوره رستوران خود را راه اندازی کنید

می خواهید کسب و کار مشاوره رستوران خود را راه اندازی کنید.

گرچه ممکن است در نگاه اول رویایی دور از ذهن به نظر برسد، اما با یک برنامه ریزی قوی، می توانید این رویا را به واقعیت تبدیل کنید. در اینجا 10 نکته تخصصی برای شروع کسب و کار مشاوره آورده شده است:

1. آموزش مهمان داری ببینید

اگر هدف شما ورود به صنعت مهمان داری است، مدرک مهمانداری، مدیریت یا هنرهای آشپزی کسب کنید. سابقه تحصیل در دانشگاه، پایه و اساس درک صنعت مهمان داری و نیازهای خاص یک رستوران را فراهم می کند. این سابقه تحصیلی شماست که اطلاعات فنی، اداری و تجاری مربوط به مهمان داری را در اختیارتان می گذارد. از طریق مدرک تحصیلی خود، در حوزه های زیر دانش کسب کنید:

 • خدمات ضروری غذا ، از جمله روش های ایمنی غذا و استانداردهای عرضه
 • مهارت های مالی، از جمله مبانی حسابداری و مدیریت مالی
 • مهارت های بین فردی، از جمله حل تعارض و مدیریت کارکنان
 • تاکتیک های بازاریابی، از جمله تجزیه و تحلیل داده های مشتری

2. تجربه عملی کسب کنید

گرچه پیش زمینه تحصیلی در مدیریت و مهمان داری تمام اطلاعات فنی لازم را برای کار به عنوان مشاور فراهم می کند، اما این تجربه زندگی واقعی است که شما را برای همه جزئیات روزمره اداره یک رستوران آماده کرده و شما را با سرعت کار در رستوران تطبیق می دهد. شما نحوه مدیریت افراد، استخدام کارکنان، آموزش کارکنان ، طراحی منو و موارد دیگر را از طریق تجربه دست اول خواهید آموخت. می آموزید مشکلاتی که که در آن لحظه بوجود آمده را کاهش داده و یا کلا برطرف می کنید.

برای تبدیل شدن به بهترین مشاور، سعی کنید در انواع مختلف رستوران ها کار کنید. تا آنجا که ممکن است خود را در موقعیت های مختلف کاری قرار دهید. به این ترتیب، شما این کسب و کار را از دیدگاه های مختلف و در سطوح متفاوت درک خواهید کرد. همکاری با سرآشپزها و گروه های رستوران دار نیز منبع خوبی برای شما در هنگام راه اندازی کسب و کار مشاوره است. این مخاطبین، محیط های چالش برانگیز و موفقی را برای تقویت مهارت های شما فراهم کنند. همچنین کارفرمایان شما می توانند معرف ها و نقدهایی به شما ارائه دهند که به رشد کسب و کارتان کمک می کند.

3. شبکه خود را بسازید

رستوران داری یعنی کسب و کار برخورد با افراد گوناگون و لذا راه اندازی و اداره موفقیت آمیز چنین کسب و کاری مستلزم دسترسی به انواع نیروهای انسانی است. چنانچه می خواهید مشاوری کارآمد شوید، شبکه ای قوی از افراد ایجاد کنید تا روند افتتاح و راه اندازی رستوران تسهیل شود. داشتن رابط در شهرداری، واحد های بهداشت و آتش نشانی و صنایع غذایی به تسریع بسیاری از مولفه های کارتان کمک خواهد کرد. این رابطین برای اجرای صحیح کار شما ضروری خواهند بود. ایجاد شبکه از طریق نهادهای دانشگاهی و سابقه رستوران داری، هوشمندترین راه برای رشد سالم جامعه است.

علاوه بر این، هر چه رابط های قدرتمندتری در صنعت داشته باشید ارزش و اعتبار شما به عنوان مشاور افزایش می یابد. شبکه شما همچنین منبع باورنکردنی برایآغاز و استمرار تبلیغات دهان به دهان خواهد بود که به نوبه خود به گسترش کسب و کارتان کمک می کند.

4. کارتان را مستند کنید

با کسب تجربه در صنعت رستوران داری و کسب موفقیت های قابل توجه، کارهای خود را پیگیری کنید تا بتوانید آنها را در رزومه و وب سایت خود قرار دهید. هر چیزی از اجرای یک رویداد بزرگ گرفته تا اعمال تغییر که کار رستوران را تسهیل می کند، ارزش مستندسازی دارد. از هر کاری که برای رستوران که انجام می دهید، از هر مفهومی که به ارمغان می آورید و از هر تلاش هایی که صورت داده اید عکس بگیرید. عکس ها، نظرات و محتوا برای طراحی وب سایت و بازاریابی کسب و کار شما مفید خواهد بود.

5. با قوانین آشنا شوید

هر ایالت ، شهرستان و شهر قوانین متفاوتی در مورد رستوران ها دارد. مجوزها و پروانه های مختلف در هر منطقه با دیگری فرق دارند. با مسئولان مختلف باید تماس بگیرید. بنابراین، در زمان تصمیم گیری برای توسعه کسب و کار مشاوره، با قوانین خاص صنعت مهمان داری در آن حوزه به خوبی آشنا شوید. این کار به شما کمک می کند تا دانش لازم در مورد قوانین و استانداردهای خاص را داشته و آگاهانه به متقاضیان مشورت دهید. تسلط بر تمامی قوانین ساخت و ساز، بهداشت و ایمنی شما را به یک دارایی بزرگ برای صاحب رستورانی تبدیل می کند که ممکن است فاقد چنین آگاهی باشد.

6. وبسایت خود را بسازید

متخصصان کسب و کار دارای وب سایت های تاثیرگذار، آموزنده و چشم نواز هستند. بنابراین، اگر می خواهید کسب و کار مشاوره ای خود را شروع کنید، وقت و انرژی خود را صرف ایجاد وب سایتی کنید که بتواند مشتریان بالقوه را جذب کند. وب سایت شما باید شامل موارد ذیل باشد:

برای وبسایت خود درباره ما داشته باشید

یک راه تبلیغاتی کوتاه و موثر که به مشتریان بالقوه می گوید شما چه کسی هستید و چرا واجد شرایط این جایگاه شده اید.

در وبسایت خود خدمات خود را بنویسید

لیستی از خدمات ارائه شده و هزینه متناظر هر کدام

نمایه کار را برای متخصصین آماده کنید

صفحه ای مختص رستوران هایی که با آنها کار کرده اید به همراه نوع خدماتی که به آنها عرضه نمودید.

اطلاعات تماس خود را در دسترس قرار دهید

فرم تماس همراه با پیوندهایی به کانال های رسانه های اجتماعی شما است

وبسایت خود را بدون وبلاگ رها نکنید

شاید بخواهید برای اهداف بازاریابی و بهینه سازی موتو جستجو، وبلاگی را در وب سایت خود قرار دهید. مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ تجربیات خود را بنویسید، منابع اطلاعاتی ارائه دهید یا با رستوران داران یا مشاوران دیگر در مورد کارآمدترین روش ها مصاحبه کنید.

7. در بازاریابی سرمایه گذاری کنید

اگرچه تبلیغات دهان به دهان بهترین راه برای تبلیغ کسب و کار رستوران شما است ، اما راه هایی برای بهبود بازاریابی دیجیتال برای بیشتر دیده شدن در جستجوهای آنلاین وجود دارد. نوشتن پست های آموزنده و مرتبط با وبلاگ، حفظ کانال های رسانه های اجتماعی و بازکردن صفحات Yelp و Google برای کسب و کار من باعث افزایش دیده شدن وب سایت شما به صورت آنلاین می شود. روشهای موثری برای ارتقاء کسب و کار شما بدون صرف هزینه های سنگین وجود دارد. اگر احساس می کنید می توانید بیشتر بیاموزید، از گذراندن برخی دوره های بازاریابی و بهینه سازی موتور جستجو دریغ نکنید تا بتوان گام های کوچکی برای بازاریابی کسب و کار خود برداشت..

8. کوچک شروع کنید

برای شکستن سد اصلی، ابتدا باید اولین تجربه مشاوره خود را کسب کنید. در ابتدا، ممکن است بخواهید با قیمت های تخفیفی شروع کرده تا صرفا وارد میدان شده و رزومه ای برای خود بسازید. هنگام شروع کسب و کار مشاوره، بالاخره باید از جایی آغاز کرد. بنابراین از هر گونه فرصت، بزرگ یا کوچک، استقبال کرده و روابطی قدرتمند ایجاد کنید. وظیفه ای را بر عهده بگیرید که بتوانید آن را مدیریت کرده و در آن موفق شوید، به طوری که بتوان از نقد خوب و رضایت مشتری اطمینان حاصل نمود.

9. جمع آوری نظرات

به منظور شکل دادن به نام تجاری خود و کسب اعتبار، مشتریان، کارفرمایان و هر شخصی که با آن کار کرده اید را تشویق کنید تا شرکت شما را بصورت آنلاین نقد و بررسی کنند. که به هر نظر منفی پاسخ داده و خجالت نکشید که از مشتریان راضی بخواهید که معرف شما باشند. شما می توانید مطالعات موردی از بهترین مشتریان خود و بهترین کار خود را به عنوان منبعی برای مشتریان احتمالی ایجاد کنید.

10. به تحصیلات خود ادامه دهید

صنعت مهمان داری به دلیل تغییرات در عادات مصرف کنندگان، پیشرفت های فناوری و قوانین مهمان داری به طور مداوم در مسیر دگرگونی قرار دارد. اگر منوهای شما قدیمی هستند، ارزش آن را دارد که یک مشاور غذا یا مشاور نوشیدنی استخدام کنید تا به آشپزخانه تان جانی تازه بخشیده و منوی رستوران را یک یا دو درجه ارتقاء دهند. همچنین می توانید از طریق موارد زیر با صنعت به روز باشید:

 • خواندن مداوم نشریات مرتبط با رستوران ، مانند Eater ، Modern Restaurant Management ، QSR ، Nation’s Restaurant News و Food Tech Connect
 • ارتباط با سایر افراد در صنعت را حفظ کنید. شما همیشه می توانید از هم رده های خود بیاموزید.
 • حضور در کارگاه های آموزشی و کنفرانس های مرتبط

مشاوره راه اندازی رستوران

اگر می خواهید یک رستوران راه اندازی کنید و یا خودتان مشاور و راه انداز رستوران شوید، پیشنهاد می کنیم صفحه خدمات راه اندازی رستوران آرسس شف را بررسی کنید.

خدمات راه اندازی رستوران

آرسس شف معتبر ترین آموزشگاه آشپزی بین المللی در ایران

رزرو جلسه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید