وعده اصلی

پیتزا بیکن و فلفل

پیتزا بیکن و فلفل یکی از معروف‌ترین پیتزاهای دنیاست که می‌توانید در خانه با کیفیت بهتر از فست فودها درست کنیم. کافی است مراخل پخت این پیتزا را دقیق انجام دهیم.

مواد اولیه مورد نیاز

 • خمیر پیتزا 1 عدد
 • سس کچاپ نصف پیمانه
 • بیکن 200 گرم
 • پنیر پیتزا 100 گرم
 • فلفل ترشی 50 گرم
 • قارچ 5 عدد
پیتزا بیکن و فلفل

پیتزا بیکن و فلفل

در میان فست فودها یکی از اصلی‌ترین گروه‌ها پیتزاها هستند که در دو نوع آمریکایی و ایتالیایی تهیه می‌شوند. پیتزاها دارای تاپینگ‌های متفاوتی از جمله گوشت، مرغ، قارچ، سبزیجات و... هستند و در این میان یکی از متداول‌ترین انواع پیتزاها پیتزا بیکن و فلفل است. در ادامه روش اصلی پخت پیتزا بیکن و فلفل را مشاهده می‌کنیم.

پیتزا بیکن و فلفل

مواد لازم برای تهیه پیتزا بیکن و فلفل

 • خمیر پیتزا ۱ عدد
 • سس کچاپ نصف پیمانه
 • بیکن ۲۰۰ گرم
 • پنیر پیتزا ۱۰۰ گرم
 • فلفل ترشی ۵۰ گرم
 • قارچ ۵ عدد

دستور پخت پیتزا بیکن و فلفل آمریکایی

 1. روی خمیر پیتزا را با سس کچاپ می‌پوشانیم:
  خمیر پیتزا آماده یا خمیری که مطابق با دستورالعمل خمیر پیتزا درست کردیم را در دمای محیط قرار می‌دهیم. سپس یک سانتی متر از لبه‌ها فاصله می‌دهیم و سطح آن را با یک لایه نازک از سس کچاپ می‌پوشانیم.
 2. پنیر پیتزا را روی خمیر می‌ریزیم:
  یک لایه ضخیم پنیر پیتزا روی خمیر پیتزا می‌ریزیم. برای پیتزاهای سبزیجات و بیکن از پنیر بیشتری در این مرحله استفاده می‌کنیم.
 3. قارچ را روی پیتزا می‌ریزیم:
  قارچ را ورقه ورقه نازک برش می‌زنیم و مقدار کمی روی پیتزا می‌ریزیم. اگر میزان قارچ زیاد باشد آب می‌اندازد و پیتزا را خمیر می‌کند. می‌توانیم برای جلوگیری از آب انداختن قارچ آن را تفت دهیم.
 4. بیکن را روی پیتزا می‌ریزیم:
  سپس بیکن را به شکل مکعبی برش می‌زنیم و از لبه خمیر پیتزا یک لایه کامل می‌چینیم. و با دست سطح آن را صاف می‌کنیم.

آموزش پیتزا با نان باگت

 1. پنیر پیتزا را اضافه می‌کنیم:
  در این مرحله پنیر پیتزا را در دمای محیط قرار می‌دهیم زیرا اگر پنیر یخ زده باشد در فر می‌سوزد و خوب آب نمی‌شود. با یک لایه از پنیر پیتزا روی سطح پیتزا را کاملا می‌پوشانیم.
 2. فلفل ترشی را روی پیتزا می‌ریزیم:
  فلفل ترشی را به قطر یک سانتی متر برش می‌زنیم و روی سطح پیتزا به شکل پراکنده قرار می‌دهیم. اگر به جای فلفل ترشی از فلفل تازه استفاده کنیم می‌سوزد و سیاه می‌شود.
 3. پیتزا را می‌پزیم:
  قالب پیتزا را در فر قرار می‌دهیم تا با دمای ۲۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۶ دقیقه بپزد.
 4. پیتزا بیکن و فلفل را سرو می‌کنیم:
  هنگامی که پیتزا پخت و پنیر سطح آن برشته شد، پیتزا بیکن را از فر خارج می‌کنیم و برش می‌زنیم، مقداری آویشن روی پیتزا می‌ریزیم و آن را به همراه چند نوع سس‌ مختلف سرو می‌کنیم.
پیتزا بیکن و فلفل

نوع فر در میزان پخت و دمای آن‌ها موثر است. با فر خانگی دما را بالا می‌بریم. زیرا هوا از درب‌‌ها خارج می‌شود.

طرز تهیه خمیر پیتزا

نکته آخر

مطابق با این رسپی می‌توانیم به سادگی در خانه پیتزا بیکن و فلفل را با کیفیت بهتر از فست فودها درست کنیم. کافی است مراخل پخت این پیتزا را دقیق انجام دهیم. برای آموزش پخت انواع فست فودها می‌توانید در دوره آنلاین فست فود شرکت نمایید.

دوره آنلاین آموزش فست فود

در این دوره شما طی بیش از 300 دقیقه آموزش طرز تهیه فست فود‌هایی مثل پیتزای آمریکایی، پیتزای ایتالیایی، همبرگر و پیش‌غذا‌های فست فودی را برای شروع به کار فست فود خود می‌آموزید.

مشاهده دوره

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس‌شف تولید شده است. تیم تحریریه آرسس شف تلاش می‌کند محتوای آشپزی حرفه‌ای را برای فارسی زبانان منتشر کند.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید