مقالات آشپزی

لذیذترین غذاهای مکزیکی

اگر تازه وارد غذاهای مکزیکی شده اید، باید به یاد داشته باشید که غذای مکزیکی همیشه در حال تحول است. مردم مکزیک غذا را یکی از مهمترین بخش های فرهنگ خود می دانند. گفته می شود برای یادگیری فرهنگ شخصی ، ابتدا باید نحوه پخت و پز را یاد بگیرید. اولین عناصر مورد استفاده در […]

لذیذترین غذاهای مکزیکی

اگر تازه وارد غذاهای مکزیکی شده اید، باید به یاد داشته باشید که غذای مکزیکی همیشه در حال تحول است. مردم مکزیک غذا را یکی از مهمترین بخش های فرهنگ خود می دانند. گفته می شود برای یادگیری فرهنگ شخصی ، ابتدا باید نحوه پخت و پز را یاد بگیرید.

اولین عناصر مورد استفاده در غذاهای مکزیکی ذرت و حبوبات بود، مواد و ادویه جات و ترشی جات تازه، به آرامی در طولیان سالیان به آن اضافه شد.

طیف گسترده ای از فلفل ها در غذاهای مکزیکی مورد استفاده قرار می گیرند.در واقع محبوبیت غذاهای مکزیکی به علت تنوع فلفل هایی است که در آن ها استفاده می شود.

چربی سنتی که در پخت و پز مکزیکی مورد استفاده قرار می گیرد ، گوشت گاو است. گوجه فرنگی بومی مکزیک است و معمولاً برای تهیه یک سس قرمز استفاده نمی شود بلکه در عوض برای سالسا و تاپ های تازه، از آن تازه استفاده می شود.

غذاهای زیر جزو لذیذترین غذاهای مکزیکی هستند.

گواکاموله Guacamole

گواکاموله خمیر یا سس ساخته شده از آواکادوی له شده و گوجه فرنگی و ادویه جات است که به عنوان چاشنی سالاد و غیره مصرف می شود وگاهی با چیپس های تورتیلا خورده می شود. یک غذای سبک رایج در آمریکا امروزه است.

انچیلادا enchiladas

یک غذای دیگر enchiladas است، که در آن نان تورتیلا را پر از انواع گوشت، پنیر و یا سبزیجات مختلف می کنند که در یک سس (معمولاً بر پایه گوجه فرنگی) پوشیده شده و پخته می شود.

امپادانا (empanada)

امپانادا گوشت یا میوه ی خرد کرده ای است که در لایه ای از خمیر می پیچند و سرخ می کنند.  و بیشتر به عنوان صبحانه یا دسر مورد استفاده قرار می گیرد

تاکو (taco)

تاکو یک غذای سنتی مکزیکی است که از یک نان ذرت کوچک  تشکیل شده است که پر می شود. تاکو را می توان با انواع پر کردنی ها از جمله گوشت گاو ، گوشت خوک، مرغ، غذاهای دریایی، سبزیجات و پنیر تهیه کرد و باعث تطبیق پذیری و تنوع بسیار زیادی می شود.

آن را غالباً با چاشنی های مختلفی از جمله سالسا، گواکامول یا خامه ترش و سبزیجات مانند کاهو، پیاز، گوجه فرنگی و فلفل قرمز تزیین می شوند. تاکوها نوعی رایج از غذاهای خیابانی مکزیکی هستند که در سراسر جهان گسترش یافته اند.

چیلی نوگادا(Chiles en nogada)

چیلی نوگادا یک بشقاب مکزیکی است که با پیکادیلو پر شده است (مخلوطی که معمولاً حاوی گوشت خرد شده ، معطر ، میوه و ادویه است) در بالای آن یک سس خامه ای مبتنی بر گردو بنام نوگادا، دانه انار و جعفری قرار دارد و به طور معمول در آن سرو می شود.

چیلاکیله (chilaquiles)

کلمه chilaquiles از زبان تایلندی گرفته شده است ، به معنی چیله و سبزی. یک غذای سنتی که در مکزیک سرو می شد.

چیلا (chilaquiles) از تکه های نان ذرت سرخ شده ای که در یک سس آبگوشتی خرد شده تشکیل شده است. این ظرف نه تنها مقرون به صرفه است ، بلکه برای سرگرمی نیز عالی است زیرا هر دو ماده اصلی (چیپس و سس) می توانند از قبل تهیه شوند.

چیلاکیله همچنین یک گزینه عالی بدون گوشت است و برای شبهای هفته هنگام نیاز به ظرفی که در کمتر از 30 دقیقه آماده باشد شگفت انگیز است. با فلفل ها و تخم مرغ خرد شده یا سرخ شده در بالا یا با پنیر ، مرغ خرد شده یا سبزیجات برشته شده سرو می شود.

پوزوله (Pozole)

پوزوله، یک سوپ سنتی یا خورش از غذاهای مکزیکی است. این گیاه از گل صدف با گوشت (به طور معمول گوشت خوک ، اما گاهاً مرغ) تهیه می شود و با کاهو خرد شده یا کلم، فلفل دلمه ای چیلی، پیاز، سیر، تربچه، آووکادو، سالسا یا لیمو را می توان چاشنی و چاشنی زد. امروزه این خورش در سراسر مکزیک و کشورهای همسایه رایج است و هم به عنوان یک وعده غذایی روزانه و هم به عنوان یک غذای تزیینی سرو می شود.

تاماله (tamale)

تاماله یک غذای سنتی مکزیکی است، ساخته شده از ماسا یا خمیر (نشاسته ، و معمولاً مبتنی بر ذرت) ، که در یک پوسته ذرت یا برگ موز بخارپز می شود. تاماله را می توان با گوشت ، پنیر ، میوه ، سبزیجات ، فلفل قرمز یا هر نوع مواد غذایی مطابق با سلیقه پر کرد.

بیشتر بخوانید: آموزشگاه آشپزی

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید