مقالات آشپزی

فرهنگ غذایی چین

در فرهنگ غذایی چین، غذا بخش مهمی از زندگی روزمره برای مردم چین است. چینی ها نه تنها از خوردن غذا لذت می برند ، بلکه معتقدند که خوردن غذای خوب می تواند باعث ایجاد هماهنگی و نزدیکی خانواده و روابط شود. مردم چین به اندازه فرهنگ غربی نگران تغذیه نیستند. آنها بیشتر به بافت […]

فرهنگ غذایی چین

در فرهنگ غذایی چین، غذا بخش مهمی از زندگی روزمره برای مردم چین است. چینی ها نه تنها از خوردن غذا لذت می برند ، بلکه معتقدند که خوردن غذای خوب می تواند باعث ایجاد هماهنگی و نزدیکی خانواده و روابط شود.

مردم چین به اندازه فرهنگ غربی نگران تغذیه نیستند. آنها بیشتر به بافت ، عطر و طعم ، رنگ و عطر غذا توجه دارند. وعده های غذایی روزانه چینی از چهار گروه غذایی تشکیل شده است: غلات ، سبزیجات ، میوه و گوشت. به دلیل عدم تحمل لاکتوز ، چینی ها مقادیر زیادی لبنیات مصرف نمی کنند. سبزیجات ، میوه ها و گوشت ها معمولاً تازه هستند.

فرهنگ غذایی چین

در فرهنگ غذایی چین، آن ها به سختی هر بخش از حیوان را هدر می دهند و روش هایی برای طبخ تقریبا هر قسمت پیدا کرده اند، به این معنی که با استفاده از هر شکل یا بخشی از حیوانات، همان قسمت از بدن انسان قابل تجدید و تقویت است. به عنوان مثال، سوپ باله کوسه ای و سوپ لانه پرنده (بزاق پرنده) برای تقویت قدرت و افزایش اشتها سرو می شود، بیضه ببر خشک نشده باعث افزایش استقامت در آقایان می شود، در حالی که مغز میمون خرد می بخشد. سوپ باله کوسه یا سوپ لانه پرنده اغلب در موارد خاص مانند یک شام ضیافت چینی سرو می شود.

غذاهای منطقه ای

غذاهای مختلف زیادی در چین وجود دارد. هر استان سبک خاصی از آشپزی خود را دارد. غذاهای پکن، غذاهای هونان یا هوبای، غذاهای شانگهای، غذاهای سوچوان، غذاهای کانتونی، غذاهای هاکا، و غیره وجود دارد که معروف ترین غذاهای این کشور سزوانی و کانتونی است. غذاهای سیچوان دارای غذاهای لذیذ است. آنها در غذاهای خود از خمیر فلفل قرمز، فلفل قرمز و روغن داغ استفاده می کنند.

غذاهای کانتونی معروف ترین غذا در فرهنگ غذایی چین  است. در واقع، آنها در چین می گویند ، "غذا خوردن در کانتون است." مردم کانتونی کاملاً خاص شناخته شده و از غذاهای خود انتظارات بالایی دارند.

تمام سبزیجات، مرغ و مواد لازم باید تازه باشند. زمان بندی پخت و پز بسیار مهم است. غذا نباید بیش از حد پخته شوند و مواد غذایی باید درست با طراوت و تازه باقی بمانند. به همین دلیل غذای کانتونی بسیار محبوب است.

سوپ در غذاهای کانتون نیز ضروری است. این گیاه از ترکیبات و گیاهان مختلفی تشکیل شده و قبل از سرو آن را به یک سوپ غنی و خوشمزه تبدیل می کنند. انواع مختلفی از سوپ ها وجود دارد و هر سوپ عملکرد یا هدف خاص خود را دارد.

غذاهای یین یانگ

فرهنگ چینی معتقد است که یک انرژی مثبت و یک انرژی منفی در جهان وجود دارد. "یین" نمایانگر انرژی منفی است و "یانگ" نشان دهنده انرژی مثبت است.

آن ها برای ایجاد یک وضعیت هماهنگ و سالم باید به همان اندازه متعادل باشند، در غیر این صورت درگیری و بیماری ایجاد می شود. عناصری وجود دارد که به "یین" و "یانگ" تعلق دارند، به این معنی که برخی عناصر ین در یانگ قرار می گیرند و برخی از عناصر یانگ در درون یین قرار می گیرند.

این اهمیت نیروهای متعادل، بخشی از تفکر چینی ها هزاران سال است. این یک راهنمای اصلی برای استفاده اجتماعی، سیاسی، پزشکی و رژیمهای غذایی است.

غذاهای متعلق به ین (همچنین به عنوان غذای سرد) نیز شناخته می شوند: خربزه تلخ، خربزه زمستان، سبز چینی، سبز خردل، کلم نپا، جوانه لوبیا، سویا، ماش، لاله، گل بلوط، شاه بلوط ، کتانترو، پرتقال، هندوانه، موز، نارگیل، خیار، آبجو، بستنی، صدف و ...

این غذاها را نمی توان زیاد میل کرد و تصور می شود در صورت انجام این کار باعث بروز درد معده، اسهال، سرگیجه، ضعف و سرما در بدن می شود.

غذاهایی که متعلق به یانگ هستند (همچنین به عنوان غذای "گرم" نیز شناخته می شوند) فلفل چیلی، سیر، پیاز، کاری، کلم، بادمجان، آناناس، انبه، گیلاس، بادام زمینی، گوشت گاو، بوقلمون، میگو، خرچنگ، سیب زمینی سرخ شده فرانسوی، مرغ سرخ شده و پیتزا.

تصور می شود مصرف بیش از حد این مواد غذایی باعث بثورات پوستی، کهیر، جوش، خونریزی بینی، گاز، سوء هاضمه، یبوست، قرمزی در چشم ها و گلو درد می شود. برای ایجاد یک وضعیت هماهنگ و سالم، هر دو گروه غذایی باید به طور مساوی و متعادل استفاده شوند.

بیشتر بخوانید: مشاوره راه اندازی فست فود

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید