نان و شیرینی

طرز تهیه کیک تولد پسرانه

معمولا پیدا کردن ایده برای تزئین کیک تولد پسرانه سخت‌تر از کیک‌ تولد دخترانه است. اما با صرف کمی زمان و خلاقیت، می‌توانید یک کیک تولد خانگی ساده و منحصر به فرد را برای فرد متولد آماده کنید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ساده‌ترین و قدیمی‌ترین دستور کیک تولد آشنا کنیم. […]

مواد اولیه مورد نیاز

 • شکر 1 و 2/1 پیمانه
 • کره نرم شده 3 پیمانه
 • تخم مرغ بزرگ 4 عدد
 • عصاره وانیل 4 قاشق چای‌خوری
 • آرد 2 و 3/4 پیمانه
 • بکینگ پودر 1 قاشق چای‌خوری
 • شیر پرچرب 1 پیمانه
 • پودر قند 4 پیمانه
 • نمک 1/2 قاشق چای خوری
 • خامه غلیظ 2 قاشق غذا خوری
طرز تهیه کیک تولد پسرانه

معمولا پیدا کردن ایده برای تزئین کیک تولد پسرانه سخت‌تر از کیک‌ تولد دخترانه است. اما با صرف کمی زمان و خلاقیت، می‌توانید یک کیک تولد خانگی ساده و منحصر به فرد را برای فرد متولد آماده کنید.

تولد دخترانه یا پسرانه

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ساده‌ترین و قدیمی‌ترین دستور کیک تولد آشنا کنیم. اسمش را هرچه دوست دارید بگذارید: کیک کره‌ای، کیک زرد، کیک پوندی یا کیک تولد وانیلی. فرقی نمی‌کند که اسم آن چیست. اما این کیک در جشن تولد پسرانه محبوبیت زیادی خواهد داشت؟ بیایید کمی صادق باشیم.

اصلاً کیک تولد برای پسربچه‌ها جذاب است؟

پسر بچه‌ها بیش از اینکه به حواشی جشن تولد علاقمند باشند، به اسباب‌ بازی‌هایی که کادو می‌گیرند اهمیت می‌دهند. شما هر دیزاینی که می‌خواهید برای تولد انجام دهید، بهترین کیک تولد جهان را سفارش دهید یا بپزید، اما آخرش بهره‌اش را خودتان و دیگران می‌برید و عکس‌های قشنگ‌تری برای بعدا می‌ماند.

تولد پسرانه

به کیک جذابیت ببخشید

پسرتان آرزو می‌کند هزینه کیک تولد را صرف خرید اسباب بازی بهتری می‌کردید. اما آیا نمی‌شود جذابیت اسباب بازی‌ها را به کیک تولد بخشید؟ اگر چند زرافه یا شیر روی کیک تولد باشند، یا چند دایناسور با کلاه تولد، در حال حمله برای تکه تکه کردن کیک تولدش باشند، حالا قضیه چقدر متفاوت می‌شود؟

دیاناسور

در ابتدا کیک را آماده کنید. نتیجه نهایی یک کیک وانیلی کره‌ای پف کرده است، که مرطوب است و در دهان شما آب می‌شود. اما قبل از اینکه به سراغ پخت این کیک تولد برویم، آیا تا بحال فکر کرده اید که ایده استفاده از کیک برای جشن تولد از کجا آمده است؟

براساس نوشته‌هایی در وبسایت ویکی پدیا، کیک تولد بخشی از جشن‌های اروپایی از اواسط قرن نوزدهم بوده است. اما به نظر می‌رسد آلمانی‌ها از قرن پانزدهم برای عروسی و تولد کیک می‌فروختند.

اگر برایتان مهم است که این سنت چگونه و از کجا آغاز شد، مقاله طرز تهیه کیک تولد ساده را بخوانید. اما مهم این است که با دستور پخت‌های کیک تولد آسان -مانند آنچه امروز یاد خواهید گرفت- جشن‌های شما شیرین‌تر خواهد شد.

تولد پسرانه

زمان مورد نیاز:

زمان پخت:

2 ساعت و 55 دقیقه

زمان تزئین کیک:

1 ساعت

مناسب برای تعداد:

12 نفر


آماده سازی آشپزخانه برای تهیه کیک تولد پسرانه:

وقتی پسرتان را با یکی از اقوام برای تفریح به پارک فرستاده‌اید، بهترین زمان است که دست به کار شوید و کیک تولد را بپزید؛ تا زمانی که برگشت با بادکنک‌ها، هدیه‌ها، مهمان‌ها و کیک تولد جذابش مواجه شود.

پسر خوشحال

مواد لازم برای تهیه کیک:

 • 1 و 2/1 فنجان شکر
 • 1 فنجان کره نرم شده
 • 4عدد تخم مرغ بزرگ
 • 2 قاشق چای خوری عصاره وانیل
 • 2 و 4/3 فنجان آرد
 • 1 قاشق چای خوری بیکینگ پودر
 • 2/1 قاشق چای خوری نمک
 • 1 فنجان شیر پرچرب

مواد لازم برای تهیه فراستینگ کیک:

 • 2 فنجان کره نرم شده
 • 4 فنجان پودر قند
 • 2 قاشق چای خوری عصاره وانیل
 • 2/1 قاشق چای خوری نمک
 • 2 قاشق غذاخوری خامه غلیظ

لوازم مورد نیاز برای تهیه کیک تولد پسرانه:

 • 2 عدد قالب گرد 8 اینچی
 • فر
 • همزن برقی
 • توری فلزی
 • لیسک

دستورپخت کیک تولد پسرانه در هشت مرحله:


مرحله اول: گرم کردن فر و آماده سازی قالب‌ها

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. 2 عدد قالب گرد را چرب و آرد پاشی کنید.


مرحله دوم: ترکیب شکر، کره و تخم مرغ

شکر و کره را با همزن برقی با دور متوسط بهم بزنید تا سبک شود و پف کند. تخم مرغ ها را یکی یکی به شکر و کره اضافه کنید و مجددا بهم بزنید. دقت کنید تا تمام مواد به خوبی باهم ترکیب شوند. در آخر عصاره وانیل را به مخلوط اضافه کنید و به آرامی هم بزنید.


مرحله سوم: آماده سازی خمیر کیک

آرد، بکینگ پودر و نمک را در یک کاسه با هم مخلوط کنید. سپس ترکیب مواد خشک را به شکر، کره و تخم مرغ اضافه کنید و بهم بزنید. این کار را در چند مرحله انجام دهید. بعد از هربار اضافه کردن مواد را با سرعت کم بهم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند. سپس شیر پرچرب را به خمیر کیک اضافه کنید و مجددا مواد را با همزن مخلوط کنید.

مرحله چهارم: پختن کیک

خمیر کیک را به طور مساوی بین دو قالب تقسیم کنید. قالب‌های کیک را درون فری که از قبل گرم کرده اید به مدت 25 تا 30 دقیقه بپزید. برای این که از پختن کامل کیک مطمئن شوید، یک خلال دندان را در وسط کیک قرار دهید، اگر تمیز بیرون آمد، کیک شما آماده است.


مرحله پنجم: خنک شدن کیک‌ها

کیک‌ها را با قالب برای مدتی در هوای آزاد قرار دهید تا کمی خنک شود. سپس کیک‌ها را روی توری فلزی برگردانید تا برای مدت 1 ساعت کاملاً خنک شود.

زمانی که کیک‌های شما خنک می‌شود، می‌توانید فراستینگ را آماده کنید.


مرحله ششم: آماده سازی فراستینگ

کره را با همزن با سرعت متوسط بهم بزنید تا به رنگ کرم در بیاید و کمی پف کنید. این کار ممکن است 5 دقیقه زمان ببرد. حین هم زدن کناره‌ها و کف کاسه را بخراشید تا کره به خوبی هم زده شود. پودر قند را به تدریج به کره اضافه کنید و با سرعت کم همزن آن‌ها را به خوبی مخلوط کنید. حدود دو دقیقه کره و پودر قند را بهم بزنید تا یکدست شود. سپس وانیل و نمک را اضافه کنید و با سرعت متوسط همزن بهم بزنید. در آخر خامه غلیظ را به تدریج به فراستینگ خود اضافه کنید و حدود 30 ثانیه بهم بزنید تا پف کند. برای نتیجه بهتر، فراستینگ را با دست و با قاشق چوبی به مدت دو دقیقه بهم بزنید تا حباب‌های هوا از بین برود.


مرحله هفتم: خامه کشی کیک تولد

فراستینگ را بین دو لایه کیک با لیسک پخش کنید. سپس روی کیک و اطراف آن را به فراستینگ آغشته کنید و آن را صاف کنید.


مرحله هشتم: تزئین کیک تولد

برای تزئین کیک تولد می‌توانید آب‌نبات‌های رنگی را روی کیک و اطراف آن قرار دهید. یا از ماشین‌های کوچک رنگی برای روی کیک استفاده کنید. از خلاقیت خود برای تزئین کیک استفاده کنید.

کیک تولد گرد شکلاتی اسمارتیزی

در ادامه چند ایده برای تزئین کیک تولد پسرانه برای شما آورده‌ایم:

کیک تولد کوچک زرد پسرانه

4 ایده برای تزئین کیک تولد پسرانه:

1. کوکی‌های آماده با شخصیت کارتونی

برای تزئین کیک از کوکی‌ها با شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه شخص متولد استفاده کنید. کوکی‌های حاضر، برای این کار انتخاب خوبی هستند. کوکی‌ها را می‌توانید از شیرینی فروشی‌ها یا فروشگاه‌های لوازم قنادی تهیه کنید. پس از تهیه و برای تزئین کیک‌ دسته چوبی آن را کمی کوتاه کنید و در کیک فرو ببرید.

2. ماشین‌، کامیون و بیل مکانیکی کوچک

از ماشین‌ها، بیل مکانیکی یا کامیون‌های کوچک رنگی برای تزئین کیک استفاده کنید. برای اضافه کردن کمی خلاقیت به تزئین کیک، یک بیل مکانیکی کوچک تهیه کنید. کمی کیک شکلاتی را خرد کرده و درون بیل بریزید. می‌توانید مقداری از کیک خرد شده را اطراف کیک بریزید تا زمین خاکی تداعی شود.

3. ترافل‌های رنگی و میوه‌های فصل

هیچ پسربچه‌ای نیست که با دیدن ترافل‌های رنگی به وجد نیاید. برای تزئین کیک تولد پسرانه می‌توانید ترافل‌های رنگی را فقط لبه‌ کیک بریزید یا تمام سطح کیک را با ترافل بپوشانید. از برش‌های کوچک و بزرگ میوه روی کیک نیز غافل نشوید.

4. درست کردن حیوانات جنگل به صورت فانتزی با خمیر فوندانت

حیوانات جنگل روی کیک تولد پسرانه

یکی از گزینه‌هایی که همیشه پسربچه‌ها ها را به سمت خودش جذب کرده، حیوانات جنگل هستند. به خاطر بیاورید که چطور همه نسل‌ها کارتون Lion King را دوست داشتند. امروز یکی از پرفروش‌ترین اسباب بازی‌های پسرانه پکیج‌های حیوانات جنگلی است. اگر به دنبال آموزش طرز درست کردن حیوانات جنگلی فانتزی با فوندانت هستید، برای ما در کامنت‌ها یک درخواست بنویسید.

شما از چه روشی برای تزئین کیک تولد پسرانه استفاده می‌کنید؟


امیدواریم جشن تولد پسرتان به خوبی برگزار شود؛ و این که اگر به دنیای کیک و شیرینی پزی علاقمند هستید، به شما دوره آنلاین آموزش قنادی آرسس شف را پیشنهاد می‌کنیم. این دوره به آموزش دستورپخت 20 مدل کیک و شیرینی می‌پردازد. در این دوره می‌توانید دستور پخت یک غذا را مرحله به مرحله از زوایای مختلف به صورت ویدیویی مشاهده کنید و به همراه یک جزوه پی دی اف، دستور پخت آیتم‌ها را در گوشی موبایلتان داشته باشید.

برای اینکه به تنوع مناسبی از دستور پخت انواع نان و شیرینی و طرز تهیه انواع کیک و کیک تولد دسترسی پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنیم صفحه نان و شیرینی در آرسس کوک را چک کنید. هر روز دستور پخت‌ها و مقالات آشپزی جدیدی در سایت آرسس شف منتشر می‎‌شود که برای شما کاربردی است. همچنین اگر تمایل دارید مقالات را از طریق ایمیل دریافت کنید، در فیلد خبرنامه ایمیلی، ایمیل خود را وارد کنید.

منابع:

Themanylittlejoys

myrecipes

دوره آنلاین آموزش قنادی

در دوره آنلاین آموزش قنادی شما طرز پخت کیک‌ها را می‌آموزید. در این دوره شما طرز تهیه شیرینی اسکار، باقلوا، تارت، ترافل شکلاتی، تافی، تیرامیسو، چیزکیک نیویورکی، چیزکیک یخچالی، خمیر پته شو، رولت وانیلی، سوفله، کنافه، کوکی، کوکی براونی، کیک بادام و پرتقال، کیک براونی، کیک سیب و کرامبل، کیک شکلاتی، کیک هویچ و گردو و لاوا کیک را در قالب 400 دقیقه ویدیوی آموزشی + PDF جزوات آموزش می‌بینید.

ثبت نام

پس از قبولی در امتحان دوره، می‌توانید مدرک بین المللی تی سی ای ترکیه، CTH انگلستان و وزارت گردشگری ایران را دریافت کنید.

مشاهده

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید