مقالات آشپزی

سیر سیاه

سیر و سیر سیاه از زمان قرون وسطی تا حال حاضر که فواید آن مشاهده شده و از نظر علمی اثبات شده است، از گیاهان دارویی است که استفاده می شده است. سوابق تاریخی نشان می دهد که سیر به عنوان دارو به عنوان داروی ادرارآور، دستگاه گوارش، آنتی بیوتیک، ضد انگلی، برای سرماخوردگی، عفونت […]

سیر سیاه

سیر و سیر سیاه از زمان قرون وسطی تا حال حاضر که فواید آن مشاهده شده و از نظر علمی اثبات شده است، از گیاهان دارویی است که استفاده می شده است.

سوابق تاریخی نشان می دهد که سیر به عنوان دارو به عنوان داروی ادرارآور، دستگاه گوارش، آنتی بیوتیک، ضد انگلی، برای سرماخوردگی، عفونت ها و طیف گسترده ای از بیماری های دیگر مورد استفاده قرار می گرفت.

اگر سیر برای بسیاری از بیماری ها بخوبی عمل نمی  نکرد، از سوابق تاریخی خارج می شد اما به دلیل فواید سلامتی چند جانبه آن، سیر طی دو دهه گذشته به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته و اکنون در تاریخ پزشکی و بشری واقعاً تثبیت شده است.

فواید سیر

از زمان انقلاب صنعتی، جستجوی ترکیبات دارویی گیاهان ظاهر شد. نمونه های قابل توجه شامل مورفین از خشخاش ، آسپرین از بید و کوئین از پوست گیاه گنه گنه است.

دانشمندان دریافتند که یکی از ترکیبات کلیدی سیر،  آلیسین نام دارد. هر بوته سیر حاوی آنزیمی به نام آلیازاز است که با آلیین موجود در سیر ترکیب می شود تا ترکیب آلیسین فعال داشته باشد، که دارای خاصیت تقویت کننده سلامتی است. مکمل های سیر بدون بو عموماً به دلیل اینکه اکثر آنها آلیسین کم دارند، کمتر مورد توجه هستند.

برخی از فواید سیر

متخصصان تغذیه مدتهاست معتقدند که سیر برای قلب سالم برای کاهش سطح هموسیستئین در جریان خون مفید است. هموسیستئین یک اسید آمینه است که به دیواره شریان صدمه می زند و رسوب کلسترول را بر روی شریان ها ترغیب می کند.

تحقیقات نشان می دهد که سیر با افزایش تولید سولفید هیدروژن باعث افزایش گردش خون می شود. سیر حاوی ترکیبات گوگردی زیادی است که می تواند در حفظ فشار خون سالم مفید باشد.

و همچنین می تواند به لخته شدن طبیعی کمک کند. مصرف سیر به مصرف آسپرین با دوز کم تشبیه شده است.

سیر فعالیت گلبولهای سفید مورد نیاز سیستم ایمنی را برای مبارزه با عفونت ها از جمله سرماخوردگی و عفونت های قارچی تحریک می کند.

در حقیقت، برخی از مطالعات نشان می دهد که سیر با عفونت هایی که اغلب به بعضی از آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند، مبارزه می کند.

سیر دارای خاصیت ضد میکروبی قوی است و در دهه 1950 برای درمان وبا و دیسنتری مورد استفاده قرار گرفت. در طول جنگ جهانی اول، در صورت عدم وجود آنتی بیوتیک، از سیر برای درمان زخم های نبرد استفاده می شد.

نشان داده شده است که سیر در طبیعی سازی سطح قند خون فایده ای دارد و تصور می شود که این به دلیل توانایی آن در تقویت تولید انسولین است.

اینها فقط برخی از فواید اصلی سیر است. از آنجا که سیر دارای خاصیت رقیق شدن خون است، داروهای ضد انعقادی باید قبل از مصرف مکمل های سیر با پزشک معالج خود مشورت کنند.

خوردن سیر خام می تواند دستگاه گوارش را تحریک کند به همین دلیل مکمل ها می توانند جایگزین مناسبی برای آن باشند.

سیر سیاه چیست؟

مزایای ذکر شده در مورد سیر سفید کاربرد دارد اما اخیراً محبوبیت سیر سیاه افزایش یافته است. سیر سفید به دنبال یک فرایند تخمیر یک ماهه تحت گرما و رطوبت کاملاً کنترل شده، به سیر سیاه تبدیل می شود. این نتایج بسیار خاص فرآیند یک بافت ژله ای و نرم است و عاری از بو و دارای طعمی شبیه به انجیر است.

از دیدگاه تغذیه ای، سیر سیاه دارای محتوای مشابه آلیسین، ماده فعال موجود در سیر سفید است که فواید آن را ارائه می دهد، اما بدون بو.

علاوه بر این، سیر سیاه سرشار از اسیدهای آمینه است و تقریباً دو برابر آنتی اکسیدان ها در مقایسه با سیر سفید است. اما این تمام داستان نیست.

سیر سیاه همچنین حاوی یک ترکیب بسیار خاص به نام S-Allycysteine  در غلظت های بسیار زیاد است ، در مقایسه با سیر سفید که محلول در آب است و بنابراین به راحتی در بدن جذب می شود. نشان داده شده است که S-Allylcysteine در جذب آلیسین کمک می کند. این باعث می شود سیر سیاه از نظر مزایایی که در بالا ذکر شد بسیار موثرتر از سیر سفید باشد و علاوه بر این توسط دستگاه گوارش به خوبی تحمل می شود بنابراین احتمال درد معده کاملاً به حداقل می رسد.

بیشتر بخوانید آموزش راه اندازی رستوران

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید