راه اندازی و مدیریت رستوران

سرمایه لازم برای تاسیس رستوران

قبل از تصمیم‌گیری بزرگ برای میزان سرمایه راه‌اندازی رستوران شما چقدر مایلید به هر بخشی چه میزان سرمایه اختصاص دهید؟ در این مقاله تمام هزینه‌هایی که برای تاسیس رستوران نیاز دارید را به شما می‌گوییم. همراه ما باشید.

مهم‌ترین نکات

 • هزینه افتتاح یک رستوران چقدر است؟ 
 • چه هزینه‌هایی باید پیش بینی شود
 • هزینه طراحی داخلی و نمای رستوران
 • چطور تیم رستوران را انتخاب کنیم؟
 • مدیریت رستوران داری
سرمایه لازم برای تاسیس رستوران

برای راه اندازی رستوران چقدر سرمایه لازم است

ایده راه‌اندازی رستوران از رؤیا تا ورود به دنیای آن یک برنامه چالش‌برانگیز است. همچنین می‌تواند فوق‌العاده ارزشمند باشد. مانند خیلی از تصمیمات بزرگ در کسب‌وکار، مقدار هزینه راه‌اندازی رستوران دغدغه بعدی ما برای دستیابی به رؤیا است. در این راهنما، تمام هزینه‌های راه‌اندازی رستوران را که برای بودجه آن نیاز دارید بررسی می‌کنیم و می‌توانید از تیم آرسس شف برای دستیابی به راه‌اندازی رستوران و همچنین تیم مجرب و متخصص آن بهرمند شوید. با ما همراه باشید تا در مورد میزان سرمایه لازم برای تاسیس رستوران صحبت کنیم.

سرمایه لازم برای تاسیس رستوران

هزینه افتتاح یک رستوران چقدر است؟ 

در جهان میانگین کل هزینه افتتاح یک رستوران از 95000 دلار تا بیش از 2 میلیون دلار متغیر است. کل هزینه افتتاح یک رستوران به هزینه اجاره، مبلمان، هزینه‌های ساخت‌وساز و هرگونه مجوز مورد نیاز برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار رستوران جدید بستگی دارد. 

هزینه افتتاح یک رستوران چقدر است [متوسط هزینه در سال ۲۰۲۲]

بسته به اجاره، انتخاب مبلمان و نحوه بازسازی فضای خود، مجموع هزینه‌های راه‌اندازی رستوران می‌تواند از 95000 دلار تا بیش از 2 میلیون دلار متغیر باشد. 

سرمایه لازم برای تاسیس رستوران

هزینه‌های راه‌اندازی رستوران که می‌توانید انتظار داشته باشید

متغیرهای زیادی در افتتاح یک رستوران دخیل هستند. هیچ پاسخی برای اینکه چقدر می‌توانید انتظار پرداخت داشته باشید وجود ندارد. اما درک کامل از حوزه‌هایی که قصد دارید پول خود را در آنجا خرج کنید، شفافیت بیشتری در مورد هزینه‌های مورد انتظار نهایی به شما ارائه می‌دهد. 

شکست در برنامه‌ریزی صحیح‌تر از شکست با برنامه نادرست است. هنگام شروع کار، شما و تیمتان باید زمان لازم را برای برنامه‌ریزی دوره خود اختصاص دهید که شامل دانستن اینکه چگونه برای هر جنبه‌ای از راه‌اندازی رستوران خود هزینه خواهید کرد. 

تفکیک هزینه‌های راه‌اندازی رستوران

از این چک‌لیست هزینه‌های راه‌اندازی رستوران استفاده کنید تا با شروع بودجه‌بندی برای پروژه جدیدتان، پیش بروید. 

هزینه مکان رستوران

یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که باید در زمان مناسب بگیرید محل رستوران خواهد بود. 

به‌طورکلی، عاقلانه است که پول را در مکان بهتری که ترافیک مناسبی دارد خرج کنید، نه اینکه صرفاً به بازاریابی تکیه کنید تا مهمانان را به رستوران خود هدایت کنید. 

بسته به مفهوم خود، ممکن است در موقعیتی باشید که چند گزینه مختلف را در نظر بگیرید: 

 • ساخت‌وساز از پایه و سرمایه‌گذاری در ساخت‌وساز جدید
 • افتتاح در یک ساختمان موجود و خرید یک رستوران فعال
 • تبدیل فضای تجاری موجود به فضای رستوران

هزینه دکور داخلی و تجهیزات

اینجاست که همه چیزهای کوچک شروع به خودنمایی می‌کنند. 

می‌دانید که به تجهیزات آشپزخانه و وسایل آشپزخانه بزرگ نیاز دارید. رستوران شما همچنین به مبلمان و دکور نیاز دارد. نام تجاری شما، زندگی برای مهمانان شما و الزامات پشت صندوق مانند علائم، چراغ‌ها، سیستم موسیقی و سیستم تلفن را فراموش نکنید. 

هزینه‌ پیش از افتتاح

همه چیز باید آماده باشد تا در ثانیه‌ای که درها را برای مشتریان خود باز می‌کنید، افتتاحیه بزرگ رستوران پیش بروید. 

شما باید روی یک برنامه آموزشی مناسب سرمایه‌گذاری کنید تا مطمئن شوید که کارکنان شما آماده و کارآمد هستند. همچنین باید مقدار زیادی موجودی در انباری و فریزر آماده داشته باشید تا بتوانید دوره افتتاحیه خود را سپری کنید. این موجودی شامل غذا، بشقاب، نوشیدنی، فنجان، پارچ آب و هر چیزی است که به شما در ایجاد یک مهمانی استثنایی کمک می‌کند. 

برای مطاله مقاله  آموزش مدیریت رستوران داری کلیک کنید

هزینه بازاریابی

این بخش دقیقاً منوط به این است که دقیقاً چه نوع رستورانی را اداره می‌کنید. اگر یک مکان دارای امتیاز را باز کنید، تبلیغات ممکن است کم شود. اما یک رستوران جدید در یک بازار اشباع ممکن است به هزینه‌های تبلیغاتی سنگین در کانال‌ها و مراکز مختلف نیاز داشته باشد. 

اگر در یک شهر شلوغ یک رستوران مجلل باز می‌کنید، ممکن است با یک آژانس روابط‌عمومی برای پوشش خبری همکاری کنید. 

هزینه نما

رستوران نباید فقط در داخل تماشایی به نظر برسد. اگر کنترلی بر نمای بیرونی ساختمان خود دارید، ممکن است بخواهید در طراحی فضای باز سرمایه‌گذاری کنید. روشنایی، و محوطه‌سازی و اگر فضای ناهارخوری در فضای باز دارید، قطعاً می‌خواهید در طول این مدت از آن نهایت استفاده را ببرید. 

هزینه های تکنولوژی

فناوری به رستوران شما اجازه می‌دهد تا به‌راحتی کارکرد. همه رستوران‌ها نیاز به یک سیستم نقطه فروش و... دارند تا به شما کمک کند تا بدون مشکل رستوران کار کند. 

هزینه غذا

شما باید اطمینان حاصل کنید که همه چیز موردنیاز برای افتتاحیه موفق را دارید. کمبود مواد غذایی - به‌خصوص در ابتدای کار - باعث ایجاد تصور اشتباه در مهمانان می‌شود. علاوه بر این، یک موجودی خوب تضمین می‌کند که همه چیز عالی است. هزینه متوسط غذا در ماه بسته به نوع غذا و منوی پیشنهادی متفاوت خواهد بود.

غذای رستوران

هزینه آب و برق

درحالی‌که در طول ساخت‌وساز رستوران خود به طور کامل فعال نخواهید بود، اما خدماتی مانند گاز، آب و برق باید وجود داشته باشد. هزینه‌های خدمات رستوران می‌تواند به‌سرعت افزایش یابد: برای رستورانی با مساحت 1200 تا 1600 مترمربع، انتظار می‌رود هزینه آب و برق متوسطی بین آن‌ها بپردازید. 

تیم رؤیایی راه‌اندازی رستوران خود را جمع‌آوری کنید

همه ما می‌دانیم که رستوران‌ها زمانی که کمبود بودجه داشته باشند تمایل به شکست دارند. کاهش سرمایه باعث می‌شود که یک کسب‌وکار چالش‌برانگیز حفظ شود. برای جلوگیری از مشکلات، در هر مرحله از راه با متخصصان کار دارید. 

سرمایه لازم برای تاسیس رستوران

در اینجا لیستی از مشاغل و حرفه‌ای‌ها وجود دارد که هنگام برنامه‌ریزی برای افتتاح رستوران خود باید با آن‌ها مشورت کنید: 

 • مشاوره املاک
 • وکلای دادگستری
 • حسابداران
 • پیمانکاران ساختمانی عمومی
 • شرکت‌های بازاریابی
 • معماران
 • شف ها و عوامل آشپزخانه
 • پرسنل سالن

برای مطاله مقاله آشپزی رستورانی، اصول، مهارت ها، رسپی ها و شرایط شغلی
کلیک کنید

رستوران خود را راه اندازی کنید

قبل از تصمیم‌گیری بزرگ برای میزان سرمایه راه‌اندازی رستوران شما چقدر مایلید به هر بخشی چه میزان سرمایه اختصاص دهید؟ ممکن است بخواهید برای بازسازی بیشتر از تبلیغات هزینه کنید؟ سایت آرسس شف به شما برای راه اندازی رستوران کمک می‌کند، این سایت با وجود تیم مجرب و متخصص و آموزش مدیریت رستوران خود می‌تواند به شما برای دستیابی به رؤیای شما را کمک کند.

دوره حضوری آشپزی ملل

در این دوره شما طی 8 هفته دستور پخت انواع غذاها، پیش غذاها و دسرهای 8 کشور معروف جهان در حوزه آشپزی را یاد می گیرید.

مشاهده دوره

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس‌شف تولید شده است. تیم تحریریه آرسس شف تلاش می‌کند محتوای آشپزی حرفه‌ای را برای فارسی زبانان منتشر کند.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید