مقالات مهاجرت آشپزی

درآمد شیرینی پزی در آلمان

درآمد شیرینی پزی در آلمان همانند سایر مشاغل و حوزه های کاری، به عوامل مختلفی بستگی دارد که شرایط آن را در این مقاله توضیح می‌دهیم. باید بدانیم درآمد قنادی و شیرینی پزی در آلمان مانند بیشتر فروشگاه‌های مواد غذایی خوب است و در کمتر شرایطی منجر به ورشکستگی صنفی می‌شود. بیشتر کیس‌های شکست خورده یا با ذائقه مردم ارتباط برقرار نکرده‌اند، یا اشتباهات بزرگ بهداشتی و جبران ناپذیری داشته‌اند. یا در مساله بازاریابی و لوکیشن فروشگاه دچار ضعف شدید بوده‌اند.

مهم‌ترین نکات

  • ترندهای روز شیرینی پزی جهان
  • بررسی شرایط مهاجرت و کار
  • قوانین نظارت بر شیرینی فروشی در آلمان
  • لیست شیرینی های محبوب آلمانی
  • خدمات مهاجرت از طریق شغل آشپزی
درآمد شیرینی پزی در آلمان

با وجود تورمی که از سال 2022 در آلمان شروع شده است، اما آینده شغل آشپزی در آلمان برای بسیاری از حوزه‌های کاری آشپزی هنوز روشن است. بطوری که سطح درآمد شغل شیرینی پزی در آلمان در حوزه‌های صنعت آشپزی برای شروع کار هنوز هم مناسب است و می‌توانید با داشتن امکاناتی که با مراجعه به مراکز مهاجر مثل خدمات مهاجرت آشپزی آرسس شف از طریق بخش مهاجرت آشپزی اقدام به گرفتن مدارک مورد نیاز کنید؛ درباره امکانات شغلی مقصد جهت مهاجرت مشورت کنید. اگر به این حوزه علاقمندید، می‌توانید از طریق صفحه رزرو جلسه رایگان جهت مهاجرت توسط بهترین آموزشگاه آشپزی ایران اقدام کنید.

درآمد شیرینی پزی در آلمان

درآمد شیرینی پزی در آلمان

درآمد شیرینی پزی در آلمان همانند سایر مشاغل و حوزه های کاری، به عوامل مختلفی بستگی دارد که تمام سعی ما این است که شرایط مختلف آن را در این مقاله توضیح دهیم. باید بدانیم درآمد قنادی و شیرینی پزی در آلمان مانند بیشتر فروشگاه‌های مواد غذایی خوب است و در کمتر شرایطی منجر به ورشکستگی صنفی می‌شود. بیشتر کیس‌های شکست خورده یا با ذائقه مردم ارتباط برقرار نکرده‌اند، یا اشتباهات بزرگ بهداشتی و جبران ناپذیری داشته‌اند. یا در مساله بازاریابی و لوکیشن فروشگاه دچار ضعف شدید بوده‌اند.

این موارد باعث جذب درآمد و فروش بیشتر در مشاغل قنادی می‌شود. استفاده از مواد اولیه تازه و درجه یک، طعم خوب شیرینی و پخت مداوم و تازگی شیرینی‌ها. بعضی از قنادی‌ها با ابتکارات جدید و طعم‌های نوی شیرینی، بازار را مدتی بیشتر از دیگران به دست می‌گیرند. در این میان ایرانی‌ها این فرصت را دارند تا با پخت انواع باقلوا، قطاب و کیک و شیرینی ایرانی شهرت خوبی کسب کنند.

مزیت کار شیرینی پزی در آلمان برای مسلمان‎‌ها

مزیت کار شیرینی پزی در آلمان برای مسلمان‎‌ها

از طرفی بخاطر مسلمان بودن ما کار در کشورهای دیگر برای آشپزی (بخاطر نوع خوراک) چالش‌ بر انگیز است. یا باید قید بخشی از وجودتان را بزنید، و یا به فکر راه اندازی کسب و کارهای حلال فود باشید. اما شیرینی پزی برای همه جای دنیا یک پیشنهاد ایده‌آل است. بجز درصد محدودی از آیتم‌های قنادی که نیازمند به کار بردن مشروب است، شما می‌توانید اکثر منوهای یک شیرینی پزی را با رسپی حلال درست کنید.

فضای امروز بازار شیرینی در آلمان

فضای امروز بازار شیرینی در آلمان

شیرینی پزی در همه جای دنیا جزو کسب و کارهای محبوب و پر درآمد است. بهترین قنادی‌ها و شیرینی پزی‌ها، در سراسر دنیا شهرت و درآمد خوبی دارند. این شهرت و توجه به برند معتبر و همچنین به استفاده از متدهای روز، ترکیبات جدید و طعم‌های غافل گیر کننده است. مثل هر شغل و حرفه‌ دیگری در کنار روتین کاری قنادی باید به آخرین محصولات و دستاوردها، دانش و اطلاعات روز کار خودتان مسلط شوید.

 چالش شیرین شیرینی پزی

سالم خوردن و گیاه‌خواری، فرصت یا تهدید؟ چالش شیرین شیرینی پزی

از طرفی امروز اکثر مردم به سلامت و نوع تغذیه خود توجه زیادی می‌کنند و سعی می‌کنند از مواد غذایی سالم استفاده کنند و شیرینی را در سبک زندگی خودشان کمرنگ کرده اند. بر اساس همین تغییر سبک زندگی، شرکت‌های شیرینی پزی بزرگ به دنبال استفاده از قندهای طبیعی و سالم‌تر هستند. استفاده بیشتر از میوه‌ها، غلات و ترکیبات بی‌ضرر حاصل تحقیقات آزمایشگاهی، استفاده از مواد اولیه ارگانیک از جمله رویکردهای ترند سالم خوری جهان است.

طرفداران گیاه‌خواری روز به روز زیادتر می‌شوند و بیشتر این افراد علاوه بر اینکه از خوردن گوشت خودداری می‌کنند، سعی می‌کنند در مصرف لبنیات و فراورده‌های حیوانی هم تا حد ممکن صرفه جویی کنند. بنابر این با توجه به اینکه در بسیاری از رسپی‌های جهان خامه، ماست، شیر یا تخم مرغ وجود دارد باید راه حلی برای استفاده از دستورپخت‌های متنوع پیدا کنید تا بازار هدف بزرگ‌تری را داشته باشید.

بررسی آینده شغلی و میزان درآمد شیرینی پزی در آلمان

بررسی آینده شغلی و میزان درآمد شیرینی پزی در آلمان

در کشورهای اروپایی مثل آلمان و اتریش شیرینی فروشی‌های بسیاری مشغول کار هستند. به جرات می‌توان گفت که قنادان آلمانی مبتکرترین قنادهای اروپا هستند. مصرف سرانه شیرینی هم در آلمان بیش از کشورهای اروپایی و حتی آمریکا است.

آلمان یکی از کشورهایی است که تعداد مهاجران ایرانی زیادی دارد. شاید یکی از دلایل وجود قنادی‌های زیاد در این کشور، علاقه بیش از حد ایرانیان به انواع شیرینی باشد. خیلی از این شیرینی فروشی‌ها توسط ایرانیان مهاجر مقیم آلمان اداره می‌شود. البته راه‌اندازی این شغل در همه کشورها سختی‌های خاص خودش را دارد، در آلمان شیرینی پزی جزو مشاغلی است که حتما باید برای آن مجوز گرفت؛ شاید برایتان عجیب باشد ولی افرادی که مدت زیادی حضور دارند می‌گویند معطلی‌ها و بی‌برنامگی‌‌های زیادی در پروسه‌های اداری آلمان هم وجود دارد. این شغل در آلمان مثل ایران جزو مشاغل آزاد محسوب می‌شود و مالیات به آن تعلق می‌گیرد.

از نظر خیلی از ایرانیان فعال این صنف در آلمان، بخاطر نرخ مالیات بیشتر، نظارت و سخت گیری‌های قانونی و بهداشتی، کار کردن در شغل شیرینی پزی در آلمان از ایران سخت تر است.

راه اندازی قنادی و شیرینی پزی به آلمان

اگر به قصد راه اندازی قنادی و شیرینی پزی به آلمان می‌روید، باید این نکات را بدانید:

مهاجرینی که قصد راه اندازی یک قنادی در آلمان را دارند باید آگاه باشند که تمام مجوزها و مدارک لازم این کار را تهیه کنند. در غیر این صورت اجازه فعالیت آن‌ها به هیچ وجه صادر نمی‌شود. با افتتاح قنادی روال اداری و مراقبت‌ها تمام نمی‌شود. هر از چندگاه مامورین بهداشت جهت سرکشی و بررسی مسائل بهداشتی به فروشگاه شما می‌آیند. در صورتی که با هر کدام از گایدلاین‌ها تناقض پیدا کنند مهلتی برای برطرف کردن نواقص به شما می‌دهند.

پس از بازرسی مجدد در صورت عدم رفع موانع احتمال بسته شدن فروشگاهتان وجود دارد. در این حالت برای بازگشایی مجدد باید تمامی مدارک و مجوزها را دریافت کنید. پس از پرداخت جریمه و دردسرهای زیاد مجددا فروشگاه را باز کنید. اما اگر طبق گایدلاین‌های اعلامی فعالیت می‌کنید لازم نیست نگران مسائل حاشیه‌ای دیگری باشید. این اتفاق برای همه کسب و کارهایی که با سلامت و بهداشت مردم در ارتباط است با وسواس بیشتری پیگیری می‌شود.

چالش اصلی شیرینی پزی در آلمان

چالش اصلی شیرینی پزی در آلمان چیست؟

اگر بخواهیم دو چالش اساسی را برای کار شما بگوییم. اول تامین مواد اولیه خوب، خوش قیمت و به موقع، و دوم داشتن افراد متخصص و مناسب است. رقابت در آلمان بیشتر از ایران است و باید به صورت مستمر در تمیزی، زیبایی، دکور و کیفیت محصولات خود نظارت داشته باشید. از درست بودن شرایط برای مشتری اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاد می‌کنیم پیش از مهاجرت به هر منطقه‌ای درباره تاریخچه غذاخوری و ذائقه شیرینی پزی آن منطقه تحقیق کنید. مثلا در فرانسه موقع پخت نان در آن نمک بیشتری می‌ریزند. باید ببینید این مساله در طبخ شیرینی یا ذائقه شیرین‌خوری مردم در آلمان چطور است. یک بار به صورت مسافرتی و تستی به آلمان بروید یا از کسی بخواهید برایتان شیرینی‌های آنجا را تست کند. در پیج‌های تسترهای غذا بچرخید و کشف کنید که چه نوع شیرینی می‌پسندند؟ پرشیرین؟ کم شیرین؟ شکلاتی یا میوه‌ای؟ و پس از اینکه مدل تستی خودتان را کشف کردید اقدام به دریافت مجوزها و مهاجرت کنید.

معروف‌ترین شیرینی های آلمان

معروف‌ترین شیرینی های آلمان

برای بیشتر کردن درآمد شیرینی پزی در آلمان یکی از عمده کار‌هایی که باید بکنید تشخیص علایق و سنت‌های این کشور در کنار علایق روز مردم آنجا درباره شیرینی است، برای درک بهتر موضوع یک مثال برای شما می‌زنیم در داخل ایران و شهر کاشان شیرینی سنتی کاشان طرفداران پر و پا قرص خود را دارد به شکلی که هر ساله در بازه زمانی تعطیلات عید یکی از پرفروش‌ترین محصولات شیرینی فروشی‌های کاشان این محصول می‌شود و چند سالی است که حتی در سطح بین الملل مشتری دارد و شما به عنوان کسی که علاقه دارید تا در آلمان به عنوان یک قناد مشغول به کار شوید و درآمد مناسبی هم از این شغل داشته باشید قطعا باید نیاز سنجی کنید. در این مقاله ما چند تا از شاخص‌ترین شیرینی‌های آلمان را برای شما با توضیحاتی مختصر درباره آن جمع آوری کرده ایم.

شیرینی نیش زنبور

شیرینی نیش زنبور

این شیرینی که با نام Bienenstich شناخته می‌شود تاریخچه ای برگرفته از قرن 15 میلادی دارد و هم آمیخته با کرم وانیل و بادام کاراملیزه دارد. روایتی جالب از نام گذاری این شیرینی موجود است که شما به عنوان قناد می‌توانید روی آن حساب باز کنید و درسالگرد این اتفاق در مغازه خود با یک آفر جذاب آن را تولید و به فروش برسانید و یا در زمینه تولید محتوا پیرامون فروش این نوع شیرینی روی این موضوع زوم کنید تا توجه مردم را جلب کنید و در کنار یک شیرینی خوشمزه وانیلی اندکی هم به دانسته‌های آنها افزوده باشید. بر اساس گفته‌ها و نقل های موجود در زمان‌های قدیم در بازه زمانی که به شهر لینتس از شهر های اتریش حمله شد چندین تن از سربازان که حرفه قنادی را پیش گرفته بودند برای مانع شدن بر مسیر سربازان دشمن بر روی سر آنها کندوی زنبور می‌اندازند و سربازان را فراری می‌دهند و مردم بعد از این واقعه به مناسبت این پیروزی شیرینی می‌پزند و اسمش را می‌گذارند نیش زنبور که در حال یکی از محبوب‌ترین شیرینی‌های آلمان می‌باشد و یکی از عوامل تاثیر گذار در باب افزایش درآمد شیرینی پزی در آلمان.

شیرینی موج دانوب

شیرینی موج دانوب

یکی دیگر از شیرینی‌های محبوب در آلمان این نوع شیرینی است که ساخته شده از وانیل و شکلات و مربای لذیذ آلبالو می‌باشد. این شیرینی به دلیل مواد اولیه ای که دارد و حجم و ساختارش جز دسته‌ای از شیرینی‌ها قرار می‌گیرد که چاقی را افزایش می‌دهد و شما به عنوان کسی که به دنبال افزایش درآمد شیرینی پزی درآلمان هستید می‌توانید با تکیه بر این موضوع در کنار فروش شیرینی به مشتری درباره میزان کالری و فواید مضرات محصول خود به مشتری اطلاعاتی بدهید و با این کار یک تجربه‌ای خرید متفاوت برای مشتری به ارمغان بیاورید و از این رو رفته رفته مشتریان جدیدی به منظور بهره‌مندی از همچین قابلیتی به سراغ شما خواهند آمد که باعث می‌شود تا فروششما افزایش یابد.

شیرینی فریتز پیچ خورده

شیرینی فریتز پیچ خورده

این شیرینی را از قصد به شما معرفی کردیم تا در مورد یکی دیگر از راه‌های افزایش فروش شیرینی پزی خود در آلمان دانسته باشید. این شیرینی با نام‌های دیگر من جمله strauben و strieble شناخته می‌شود این شیرینی را در آلمان و در قرن 18 میلادی به عنوان شیرینی که برای عروس و داماد خوشبختی می‌آورده است برای عروس و داماد طبخ می‌کردند تا زندگی سرشار از خوشبختی داشته باشند و شما به عنوان یک قناد ماهر و کاربلد و باهوش در آلمان می‌توانید با استفاده و اطلاع از برخی از مناسبت‌ها و سنت‌های بومی آنجا دست به برگزاری مراسم‌ها و فرایند‌های متفاوت بزنید تا مردم برای رعایت و حفظ سنت هایشان به سراغ شیرینی پزی شما بیایند.

شیرینی شاه کیک

شیرینی شاه کیک

همیشه و در همه‌ای ملت‌ها و فرهنگ‌ها خوراکی‌های گران قیمت مشتری خود را دارد و شما می‌توانید با نیاز سنجی و بهینه سازی قیمت مواد اولیه شیرینی‌های گران قیمت را با قیمت مطلوب‌تری به بازار عرضه کنید تا به واسطه جذابیت قیمتی که ایجاد کرده‎‌اید و قطعا مهارتی که برای کار به خرح داده‌اید مشتری جذب کنید.

شیرینی کیک درخت

شیرینی کیک درخت

کیک درخت که به نام Baumkuchen شناخته می‌شود چون از نظر ظاهری شبیه به تنه درخته می‌باشد آن را با این اسم می‌شناسند و دارای دستور پختی قدمت دار می‌باشد زیرا بر اساس مستندات آشپزی به دست آمده دستور پخت‌هایی از سال 1450 میلادی برای این کیک وجود دارد و اما باز برای شما متناسب با این کیک یک ایده‌ای جدید که هیچ جای دیگر به شما گفته نمی‌شود داریم و آن هم اینکه با توجه به برخی از اشیا و یا موارد جذاب پیرامون خود کیک‌های هنری خلق کنید که چشم نوازی کند و جذابیت بصری فوق العاده‌ای داشته باشد، شاید این کیک‌ها از نظر تعداد مشتری، تعداد مناسبی را برای شما جذب نکند اما اگر بازاریابی و تبلیغ درستی بکنید به واسطه حاشیه سود زیادی که دارد قطعا برای شما به صرفه خواهد بود.

نتیجه

پیشنهاد می‌کنیم پیش از مهاجرت به هر منطقه‌ای درباره تاریخچه غذاخوری و ذائقه شیرینی پزی آن منطقه تحقیق کنید. مثلا در فرانسه موقع پخت نان در آن نمک بیشتری می‌ریزند. باید ببینید این مساله در طبخ شیرینی یا ذائقه شیرین‌خوری مردم در آلمان چطور است. یک بار به صورت مسافرتی و تستی به آلمان بروید یا از کسی بخواهید برایتان شیرینی‌های آنجا را تست کند. در پیج‌های تسترهای غذا بچرخید و کشف کنید که چه نوع شیرینی می‌پسندند؟ پرشیرین؟ کم شیرین؟ شکلاتی یا میوه‌ای؟ و پس از اینکه مدل تستی خودتان را کشف کردید اقدام به دریافت مجوزها و مهاجرت کنید.

در قسمت کامنت‌های این بخش در سایت آرسس شف کسانی را که درآلمان هستند و یا حتی کسانی را میشناسید که در آلمان کار می‌کنند و منبع ورودی و درآمدشان توسط شیرینی پزی است را بپرسید و در قسمت کامنت‌ها برامون بنویسید.

خدمات مهاجرت از طریق شغل آشپزی

اشتغال در این شغل در خارج از کشور چه ملزوماتی احتیاج دارد؟

آرسس شف با توجه به سوابق همکاری‌های بین المللی با موسسه‌ها و افراد معتبر متنوع، شبکه کاری و شناخت خوبی برای طی کردن فرایند مهاجرت آشپزی و فراهم کردن ملزومات این شغل دارد. همچنین آرسس شف به عنوان بهترین آموزشگاه آشپزی ایران زیرساخت مهارت آموزی و ارائه مدارک معتبر برای اشتغال آشپزی در ایران و خارج از کشور را دارد

فرایند خدمات مهاجرت آشپزی آرسس شف از آموزش آشپزی حرفه‌ای بین المللی شروع می‌شود، با اعطای مدرک معتبر شما را در آستانه اشتغال در خارج از کشور قرار می‌دهد و با ارائه مشاوره‌های شغلی و فراهم کردن شرایط اشتغال شما در خارج از کشور گام‌های بعدی این کار را برای شما انجام می‌دهد

رزرو خدمات

تا کنون افراد زیادی از هنرجویان فارع التحصیل آرسس شف، و سایر موسسات آشپزی با خدمات مهاجرت ما به خارج از کشور سفر کرده، سکونت گزیدند و مشغول اشتغال شده‌اند. برای رزرو جلسه مشاوره جهت مهاجرت وارد صفحه زیر شده و فرم آن را پر کنید.

رزرو جلسه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید