مقالات آشپزی

انواع میگو

احتمالاً با غذا هایی روبرو شده اید که از میگو به عنوان یک ماده اصلی استفاده می کنند. اما آیا می دانید که انواع مختلفی میگو وجود دارد؟ هر نوع میگو دارای خواص بافت و طعم بی نظیری است. در اینجا آنچه شما باید بدانید وجود دارد: انواع میگو میگو سفید میگو سفید دارای طعمی […]

انواع میگو

احتمالاً با غذا هایی روبرو شده اید که از میگو به عنوان یک ماده اصلی استفاده می کنند. اما آیا می دانید که انواع مختلفی میگو وجود دارد؟ هر نوع میگو دارای خواص بافت و طعم بی نظیری است. در اینجا آنچه شما باید بدانید وجود دارد:

انواع میگو

میگو سفید

میگو سفید دارای طعمی ملایم ، مغذی و بافت محکم هستند و می توانند به طول هشت اینچ برسند. میگوهای سفید را می توان به روش های مختلفی از جمله آبپز کردن، بخارپز کردن، سرخ کردن، کباب کردن یا چاشنی تهیه کرد. رنگ آن ها شفاف مایل به سبز هنگام خام اما صورتی هنگام پختن است. این میگوها دارای طعم شیرین لطیف هستند.

میگو ماین

میگو ماین نوعی میگو است که از خلیج ماین حاصل می شود. آن ها کوچک هستند ، در آب سرد زندگی می کنند و به رنگ صورتی هستند.

میگو صورتی

میگو صورتی از سواحل غربی فلوریدا آمده و چیزی است که بیشتر مردم هنگام صحبت درباره میگو فکر می کنند. این نوع میگو دارای پوسته پوسته ، بافت محکم و مشخصات عطر و طعم میگو کلاسیک است که آن را برای سرخ کردن ایده آل می کند.

رنگ آن به طور خام صورتی است ، اما خام آن می تواند از سفید تا تقریبا خاکستری باشد. بیشتر آن ها به اندازه کوچک هستند و بعضی اوقات به عنوان "میگو سالاد" شناخته می شوند (زیرا در سالاد میگو  طعم خوبی ایجاد می کنند). به طور کلی، این میگوها ملایم و شیرین هستند.

میگوهای قهوه ای

میگو قهوه ای دارای پوسته های قهوه ای مایل به قرمز با زائده های سبز تیره و دم قرمز هستند.میگوهای سفید ، متداول ترین میگوهای وحشی آمریکایی هستند که فروخته می شوند و در درجه اول در خلیج مکزیک قرار دارند. همچنین ممکن است به آن "میگو" طلایی "گفته شود.

این میگوها بافت محکم و طعم ملایم و معدنی دارند. طعم میگو قهوه ای با طعم خرچنگ مقایسه می شود. حدود 55 درصد میگوهای گرفتار شده داخلی از این نوع هستند ، بنابراین یافتن آنها در سوپر مارکت ها بسیار آسان است. از آنجا که در مقایسه با انواع دیگر چنین طعم بی نظیری دارند ، بسیاری از دوستداران میگو برای حفظ این طعم، میگوهای قهوه ای را بخارپز یا آبپز می کنند.

میگوهای ببر

میگو ببر معمولاً در خارج از کشور گرفتار می شوند (آنها بومی آب های آسیا و آفریقا هستند) و برای کباب کردن و بخارپز کردن بسیار عالی هستند. این نوع دارای بافت بسیار محکم و عطر و طعم ملایم است و باعث می شود آن ها برای افرادی که برای اولین بار در حال آزمایش میگو هستند ، ایده آل باشد. آن ها از بافت بسیار محکمی برخوردار هستند و همین امر باعث می شود تا در خوردن گوشت یا کباب کردن به خوبی استفاده شوند.

میگوهای آب شیرین

اگر لزوماً مزه های متمایز انواع دیگر را دوست ندارند ، عالی هستند. آنها از طعم ملایم و بافت کمتری برخوردار هستند ، بنابراین سس هایی را که با آنها پخته شده اند به راحتی جذب می کنند. بسیاری از سرآشپزها دوست دارند میگوهای آب شیرین را گریل یا سرخ کنند.

میگوهای لکه دار

میگو لکه دار معمولاً با سرشان سرو می شوند. بسیاری از سرآشپزها به دلیل داشتن بافت نرم و عطر و طعم شیرین ، سرو این نوع را انتخاب می کنند. میگوهای لکه دار در ساحل آلاسکا ، کالیفرنیا ، واشنگتن و بریتیش کلمبیا صید می شوند و نسبت به سایر میگوها  قیمتی بالاتری دارند.

بیشتر بخوانید: آموزش راه اندازی رستوران

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید