مقالات آشپزی

انواع غلات

انسان ها به عنوان منبع غذایی به گیاهان مختلف و انواع غلات وابسته اند. غلات به صورت سالانه تولید می شوند. غلات، بذرها و دانه های علف ها هستند و به منظور بدست آوردن بیشترین مزایای میوه (بذر) آنها که از جوانه، آندوسپرم و سبوس تشکیل شده است، کشت می شوند. غلات مهم شامل گندم، […]

انواع غلات

انسان ها به عنوان منبع غذایی به گیاهان مختلف و انواع غلات وابسته اند. غلات به صورت سالانه تولید می شوند. غلات، بذرها و دانه های علف ها هستند و به منظور بدست آوردن بیشترین مزایای میوه (بذر) آنها که از جوانه، آندوسپرم و سبوس تشکیل شده است، کشت می شوند. غلات مهم شامل گندم، برنج، ذرت، جو دوسر، جو، چاودار، ارزن و سورگوم است.

لیست طولانی فواید برای غلات وجود دارد و آنها بخش مهمی از رژیم غذایی روزانه ما هستند. غلات می توانند در شرایط نامساعد محیطی و بد خاک رشد کنند و عملکرد دانه غلات به دلیل شرایط سخت محیطی به خطر نمی افتد.

آنها بیشترین عملکرد را در مقایسه با سایر محصولات زراعی به دست می آورند. پس از برداشت محصول، شرایط ذخیره سازی می تواند بر ارزش غذایی غلات تأثیر بگذارد، اما از آنجا که غلات یک ماده غذایی پایدار با رطوبت کم هستند، می توان آنها را برای مدت طولانی بدون تأثیر ارزش غذایی در آن نگهداری کرد.

فواید انواع غلات

غلات از نظر مواد مغذی پروتئین، آهن، کمپلکس ویتامین B، ویتامین E، کربوهیدرات ها، نیاسین، ریبوفلاوین، تیامین، فیبر و عناصر معدنی مهم برای انسان و حیوان هستند. سبوس محلول در غلات همچنین برای کاهش سطح کلسترول خون مفید است و همچنین از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند.

غلات همچنین به جلوگیری از سرطان ، یبوست ، اختلالات روده بزرگ و قند خون بالا کمک می کنند. انواع غلات به قرار زیر می باشند:

گندم

در بیشتر کشورها گندم به عنوان ماده اصلی غذایی استفاده می شود. از آرد گندم برای تهیه طیف گسترده ای از نان ها، بیسکویت ها، گلوتن های حیاتی گندم، محصولات شیرینی پزی و کیک استفاده می شود.

گندم منبع کامل خوبی از فیبر رژیم غذایی، کاروتنوئیدها و آنتی اکسیدان ها، فسفر، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و نیاسین است. این مواد مغذی برای جلوگیری از بیماری های قلبی و پیشگیری و معالجه برخی از اختلالات گوارشی و همچنین جلوگیری از پیشگیری از سرطان صفرا مفید هستند.

گندم کامل حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد و از ابتلا به دیابت جلوگیری می کند و همچنین با تأثیر بر سطح هورمون خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهد. زاكزانتین به همراه كاروتنوئید لوتئین برای سلامتی چشم و پوست انسان از اهمیت بالایی برخوردار است.

برنج

برنج دومین غلات مهم جهان است. برنج به دلیل محتوای نشاسته ای منبع عالی کالری است. این ماده حاوی نشاسته 75-80٪ نشاسته ، 7٪ پروتئین ، 0.4-0.8٪ لیپیدها و 12٪ آب است. پروتئین آرد برنج از کیفیت بسیار قابل هضم برخوردار است.

برنج قهوه ای حاوی یک لایه سبوس است که حاوی بسیاری از ترکیبات بیولوژیکی و غذایی است. این گیاه را می توان به عنوان برنج مایع ، برنج قهوه ای یا برنج سفید (برنج فوری) مصرف کرد و از این آرد همچنین می توان در محصولات پخته شده یا غذاهای شیرین بچه گانه، غلات صبحانه و همچنین برای ایجاد غذاهای بدون گلوتن ، نشاسته و مشتقات نشاسته استفاده کرد.

پروتئین برنج به دلیل حساسیت بالای آن، جایگزین فوق العاده ای از شیر پودر شده برای نوزادان است.

دیگر انواع غلات

  • جو: از نظر مواد مغذی بسیار مغذی و مهم است. که بیشتر به عنوان غلات صبحانه همراه با جو دوسر مصرف می شود ، از آن به عنوان خوراک حیوانات نیز استفاده می شود. بیشتر در زمین هایی پرورش می یابد که قادر به پرورش گندم نیستند.
  • سورگوم: بسیار مغذی است و از آن به عنوان خوراک دام استفاده می شود.
  • ارزن: غالباً آسیا و آفریقا رشد کرده ، فرنی ارزن در چین ، روسیه و آلمان رایج است. همچنین می توان از آن برای تهیه نوشیدنی های الکلی به عنوان خوراک دام و پرندگان استفاده کرد
  • جو دوسر: یک غلات اصلی در اسکاتلند ، بسیار مغذی است و به عنوان غلات صبحانه در بیش از نیمی از جهان استفاده می شود. به دلیل دارا بودن فیبر زیاد ، برای کاهش وزن و کاهش سطح قند خون از محبوبیت خاصی برخوردار است.
  • چاودار: دانه غلات آب و هوای سرد ، که برای تهیه آبجو ، نان ، ویسکی ، ودکا مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین به عنوان علوفه حیوانات استفاده می شود.
  • ذرت: ذرت یک غله اصلی در قاره هایی مانند آمریکای جنوبی و آفریقا است و به عنوان غذای حیوانات در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. دانه های ذرت نیز در سراسر جهان یک غلات محبوب است.

بیشتر بخوانید: مشاوره راه انداری کافه رستوران

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید