مقالات آشپزی

معرفی خوش مزه ترین غذاهای دنیا

خوش مزه ترین غذاهای دنیا امروزه مهم ترین بخش زندگی برخی افراد می باشد. مردم مختلف جهان ذائقه های متفاوتی دارند ، به همین ترتیب هر کشوری غذای منحصر به فرد خود را دارد که ممکن است از نظر توریست ها و گردشگرها خوش مزه و عجیب به نظر برسد. در این میان بعضی از […]

معرفی خوش مزه ترین غذاهای دنیا

خوش مزه ترین غذاهای دنیا امروزه مهم ترین بخش زندگی برخی افراد می باشد. مردم مختلف جهان ذائقه های متفاوتی دارند ، به همین ترتیب هر کشوری غذای منحصر به فرد خود را دارد که ممکن است از نظر توریست ها و گردشگرها خوش مزه و عجیب به نظر برسد. در این میان بعضی از غذاها در لیست خوش مزه ترین غذاهای دنیا قرار گرفته است.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

معرفی خوش مزه ترین غذاهای دنیا

هر زمان که از غذا صحبت می شود ، طعم ها و مزه های متفاوت در ذهن ما تداعی می شود. غذاهای بسیاری در کشورهای مختلف طبخ می شوند که شهرت جهانی پیدا کرده اند . کشورهای بسیاری در صنعت آشپزی معروف هستند . در این مقاله خوش مزه ترین غذاهای دنیا را معرفی خواهیم کرد.

 • پای گوشت : استرالیا

یکی از خوش مزه ترین غذاهای دنیا پای گوشت می باشد. مردم استرالیا به پای گوشت علاقه زیادی دارند . در این کشور سالانه میلیون ها پای گوشت مصرف می شود. مردم استرالیا این غذا را در کافه ها یا هنگام حرکت سرو می کنند و بسیار از آن لذت می برند. هم چنین پای گوشت همراه با سس گوجه فرنگی گرم یا سرد سرو می شود.

 • اشترودل سیب : اتریش

یکی از خوش مزه ترین غذاهای دنیا اشترودل سیب می باشد. این غذا با پای سیب آمریکایی ها شباهت زیادی دارد. اشترودل ترکیبی از تارت سیب و خمیر شیرینی پزی می باشد.  اشترودل سیب همراه با قهوه سرو می شود.

 • پودیم : برزیل

پودیم برزیل شیاهت زیادی به کرم کارامل و کسترد دارد. در کشور برزیل ، پودیم درهر کافه ، رستوران یا خانه ای یافت می شود.

 • نان پنیر : فنلاند

نان پنیر فنلاندی در هیچ کشور دیگری به غیر از فنلاند یافت نمی شود. این پنیر معمولا  در ماهیتابه تفت داده شده و با مربای تمشک قرمز سرو می شود. در حقیقت نوعی دسر می باشد.

 • ماکارون فرانسه

پر فروش ترین شیرین فرانسه ماکارون می باشد که در طعم های متفاوتی تهیه می شود. طرز تهیه ماکارون بسیار دشوار است . شما می توانید با شرکت در دوره های آموزشی آشپزی آرسس شف طرز تهیه این شیرینی خوش مزه را آموزش ببینید.

 • اسپاناکوپیتا : یونان

یکی از خوش مزه ترین غذاهای دنیا اسپاناکوپیتا می باشد . اسپاناکوپیتا قدمت 400 سال دارد و با اسفنج و پتیر فتا تهیه می شود. اسپاناکوپیتا یکی از غذاهای محبوب یونانی ها محسوب می شود و در بیشتر رستوران ها سرو می شود.

 • گولاش : مجارستان

در زبان مجارستانی ها گولاش به معنی چوپان می باشد. این غذا به قدری محبوب است که هر ساله در سپتامبر فستیوال گولاش در مجارستان برگزار می شود.

 • رامن : ژاپن

با استفاده از رشته فرنگی چینی رامن ژاپنی تشکیل می شود. رشته فرنگی همراه با سوپی که حاوی گوشت ، برنج ، سویا می باشد سرو می شود.  چاشنی رامن ژاپنی تخم مرغ پخته یا ذرت است.

 • پاستیلا : مراکش

پاستیلا با کبوتر تهیه می شود. شیرینی پزهای مراکشی از جوجه ، مرغ و بلدرچین برای درست کردن شیرینی استفاده می کنند . در انتها به پاستیلا کمی شکر و دارچین اضافه می شود که در نهایت طعم آن را شیرین ، شور ، کره ای و تند می کند.

 • کلودنیک : لهستان

یکی از خوش مزه ترین غذاهای دنیا کلودینک می باشد . کلودینک نوعی سوپ سرد است که مناسب فصل تابستان می باشد و با استفاده از چغندر تهیه می شود. به دلیل استفاده از خیار ، تربچه و ماست در تهیه این غذا ، واقعا خوش مزه و سالم می باشد. کلودنیک همراه با تخم مرغ پخته سرو می شود.

 • بیلتانگ : آفریقای جنوبی

از ترکیب انواع مختلف گوشت ادویه زده ، خشک شده و معمولی ، بیلتانگ تهیه می شود. در حقیقت بیلتانگ نوعی اسنک می باشد. مردم محلی آفریقای جنوبی معمولا بیلتانگ را تکه تکه کرده و در غذاهای دیگر استفاده می کنند.

 • پائلا : اسپانیا

یکی از خوش مزه ترین غذاهای دنیا پائلا می باشد. این غذا در اسپانیا بسیار محبوب است و با استفاده از برنج ، مرغ ، سوسیس ، میگو ، زعفران و سیب زمینی تهیه می شود. بهتر است پائلای خانگی را امتحان کنید.

 • بولگوگی : کره جنوبی

این غذای خوش مزه را حتما در سفر بعدی خود به کره امتحان کنید.  بولگوگی با استفاده از ماریناد شکر و سویا سرو می شود و به همین دلیل طعم شیرینی دارد.

در صورت تمایل می توانید با ثبت نام در کلاس آشپزی یا کلاس های خصوصی آشپزی آرسس شف طرز تهیه این غذاهای خوشمزه را آموزش ببینید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید

درباره ما

تیم تحریریه آرسس شف

این مقاله به کوشش تیم تحریریه آرسس تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود تاثیری در بهبود کیفیت محتوای آشپزی حرفه ای در ایران داشته باشیم.

درباره ما بیشتر بدانید

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید